Szucki Piotr - Materiały do bibliografii NSZ (od roku 1982) PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
Wydawnictwa

Okładka
Piotr Szucki, Materiały do bibliografii Narodowych Sił Zbrojnych (od roku 1982), Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Warszawa 2005, ss. 383. "Biblioteczka Szczerbca", tom 11. ISBN 83-919798-1-4.

Obok przedstawiamy okładkę, a poniżej spis treści książki oraz indeks nazwisk i pseudonimów.

W kwestii nabycia książki prosimy kontaktować się z Redakcją "Szczerbca",
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text40431 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Spis treści

  • Przedmowa (Bohdan Szucki) - str. 7
  • Uwagi wstępne - str. 9
  • Wydawnictwa Związku Żołnierzy NSZ - str. 11
  • Książki i inne wydawnictwa zwarte - str. 53
  • Dedykacje autorskie [faksymilia] - str. 115
  • Artykuły i notatki z wydawnictw ciągłych i prac zbiorowych - str. 135
  • Maszynopisy - str. 261
  • Aneksy [recenzje itp.] - str. 269
  • Spis tomów "Biblioteczki Szczerbca" - str. 319
  • Zawartość zeszytów 1-12 "Szczerbca" - str. 321
  • Wykaz ważniejszych skrótów - str. 337
  • Wykaz wykorzystanych wydawnictw ciągłych - str. 341
  • Indeks nazwisk i pseudonimów - str. 357

Indeks nazwisk i pseudonimów

A 135
A. Mieczysław [z NSZ] 220
A.B. (Agata Bochenek) 135
Abakanowicz Helena 110
Abakanowicz Piotr 64, 189, 204, 239, 251
Abramowicz Sławomir 75
Adamczewscy 96
Adamczyk Mieczysław 53
"Adaś" (Adam Mirecki) 86, 161, 168, 241
Affek Mariusz 66
AGDY 135
(aj) 135
Ajnenkiel Andrzej 53, 75, 135, 136, 179, 232
Ajzenman Izrael (Julian Kaniewski, "Lew") 177, 253, 256
(ak) 136
AK 136, 272, 273
aka 136
Albert [św.] (Adam Chmielowski) 200
Aleksandrowicz Jakub 12
Aleksandrowicz Marian 136, 193
(ALF) 136
"Ali" (Aleksander Szymański) 261
"Alicja" (Rozalia [Róża] Toczyska) 218
Ambrozik Stanisław 20, 21
(AMC) 137
AN 230
AND 137
Anders Władysław 68, 74, 155, 312
"Andrzej" (Andrzej Zaorski) 26, 28, 294
Andrzejewski Marian ("Pilot") 160, 161
"Ania" (Aniela Życzyńska) 141, 333
"Anita" (Anna Barkenberg, "740") 138
Antkowiak Waldemar 151
Antoni [św.] 349
AR 230
Archutowski Feliks 50
Archutowski Tadeusz 50
Arciszewski Franciszek 312
Arnold Agnieszka 137, 147, 149, 202, 220, 228, 230
"Artur" (Bohdan Szucki) 5, 8, 11, 12, 18, 22, 23, 31-24, 38-44, 47, 62, 87, 115, 116, 118-123, 125-129, 131-136, 151, 184, 189, 195, 201, 229-232, 246, 249, 266, 278, 279, 319, 321-336
Augustowska Helena 98
AZA 137

Babińska Irena 168
"Baca" (Lucjan Bracha, "Bąk") 171
Bäcker Roman 53, 54, 252
B.A.G. 137
"Bagno" (Czesław Bugajewski, "Bończa") 50
Baj 137, 336
Bajcer Franciszek ("Sanowski") 41, 172, 326
Balawajder Edward 66
Balbus Tomasz 76, 84, 85
Baliszewski Dariusz 137
[Bałoniak] Irena Życzyńska-Bałoniak 141, 329, 333
Banachowski Maciej 137
Banasiak Maria 137, 168
Banasik Bolesław 45, 64, 251
Banaszuk [wydawnictwo] 82
"Bankier" (Zbigniew Szulczewski) 26, 27
"Barabasz" (Marian Sołtysiak) 225, 326
Baran Adam F. 54, 215
Baran Tadeusz 326, 329, 330, 332, 333
Baranowski Zenon (Z.B.) 137, 248
Barańska Anna 54, 214
Barański Józef 241
Bardzyński Romuald ("Pająk") 211, 235
Barkenberg Anna ("Anita", "740") 138
"Barry" (Włodzimierz Kozakiewicz) 29, 30
Bartczak Zofia 286
"Bartek" (Henryk Flame) 34, 35, 72, 164, 173, 178, 193, 195, 202, 207, 214, 219, 228, 229, 257, 260, 263, 266, 322, 336
Bartnik Czesław Stanisław 64, 65
Bartoń Marian 294
Bartosz Władysław 83
Bartólewska Iwona 138, 202
Bartyzel Jacek 64-66
(BaSz) 138
(Basza) 138
BAT 138, 236
Batory Stefan [Stephan] 169, 225, 341
"Bąk" (Lucjan Bracha, "Baca") 171
Bąkiewicz Wincenty 312
B.CZ. 138
Bechta Mariusz 11-14, 54, 55, 138, 153, 173, 175, 181, 188, 198, 200, 203, 208, 213
Bednarski Czesław 324
Bednarz Dariusz 245
Belina-Kowalska Aniela 138, 205, 237
Bełz Zbigniew 344
"Bem" (Jerzy Skorupiński) 44, 106, 221, 223, 224, 325
"Bem" (Stanisław August Grabda) 85, 225, 325
Bender Ryszard 93, 225, 264
"Benedykt" (Michał Poradowski) 25, 45, 157, 216, 253, 319, 334
Benkowski [wydawnictwo] 82
Berbecki Leon 235
Berling Zygmunt 158
Berman Jakub 228
Bernanos Georges 64, 251
Bernard [wydawnictwo] 82
"Bernatowicz Mieczysław" (Mieczysław Rutkowski, "Goszczyński") 277
Bębenek Stanisław 138
(B.G.) 36, 138
Białasiewicz Wojciech 138
Białek Józef 350
Białostocki Jan 139
"Biały" (Jan Sibiga) 26, 27
Bichniewicz Michał 139
Biedroń Tomasz 42, 139, 140, 262, 263, 284, 286
Biegański Stanisław 55, 145
Biegun Antoni ("Czarny Antek", "Szary", "Sztubak") 34-37, 138, 140, 195, 196, 213, 229, 272, 325, 329
Bielecki Robert 55
Bielecki Tadeusz 90, 92
Biernacki Jerzy 113, 140, 317, 318
Biernaczyk Jarosław 140
Bierut Bolesław 95, 294, 295, 330
Bierzyński Michał ("Sęp") 140
Bieszczanin Zygmunt 140, 201
Bilan Włodzimierz 177, 324
Biliński Stanisław K. ("Szary") 49, 50
(bk), Bogusław Kopacz 94, 140, 141, 149, 183, 184, 212, 225, 323, 324
(bk) [Lublin] 140
bk, BK [Maków Mazowiecki] 141
(BL) 141
"Bliźniak" (Jerzy Zieliński) 50
Blum Aleksander 141, 237
"Błyskawica" [Nadsanie] 304
Bober Henryk 49
Bobolewski Marian ("Góral") 69, 142, 324, 325
Bochenek Agata (A.B.) 135
Bocheński Bogdan 142
Bochnia Leon 20
Bogdanowicz Włodzimierz 44
Bogdański Ryszard ("Marek") 28
Bogomilska Kaja 142
"Bogucka" (Stefania Broniewska z Gerliczów, "Kowalska") 190, 264, 265, 293
Bogucki Andrzej 98
"Bogucki" (Zygmunt Broniewski) 44, 65, 145, 175, 190, 199, 224, 251, 293, 327, 323
"Bogusław" (Zdzisław Ryziński) 50
Bogusławski Konrad 97, 142, 307, 313
Boguszewski Tadeusz 139, 143, 174, 186, 196, 215
"Bohdan" (Stanisław Żochowski) 24, 88, 113, 114, 132, 171, 181, 216, 243, 245, 247, 259, 284, 326
"Bohun" (Antoni [Anthony] Skarbek, Szacki, Dąbrowski, "Tusik") 20, 56, 115-117, 170-172, 179, 222, 223, 232, 235, 238, 244, 247, 261, 265, 269-271, 311, 312, 314, 321
Bohusz-Szyszko Zygmunt (Szyszko-Bohusz) 85
Bojar Eugeniusz 50
Bojemski Sebastian (Sebastian Brzozowski) 56, 57, 65, 66, 79, 143, 235, 292, 295, 334
"Bolesław" (Bogusław Denkiewicz) 201, 239
Bolesław Chrobry 26, 28-30, 38, 77, 136, 152, 180, 276, [309], [312], [315], 323, 325, 332
Bolesławowie [Piastowie] 309, 312, 315
Bołtryk Michał 143
Bomert Adam 51
Bondaruk Michał 143
Boniecki Tadeusz 143
"Bończa" (Czesław Bugajewski, "Bagno") 50
"Bończa" (Wiesław [Eugeniusz Wiesław] Romanowski) 95, 220, 265
Borczyński Wiktor 50
Borecki Stanisław 144
Bork Bolesław 98
Borodzicz Stanisław ("Wara") 44, 46, 48, 61, 144, 145, 156, 195, 323, 326, 328, 333
Borodziej Włodzimierz 57, 139, 204
Bortnowski Władysław 71
Borzyszkowski Józef 111
Bóbr-Tylingo Stanisław 55, 85, 145, 333
"Bór" (Tadeusz Komorowski, Bór-Komorowski) 34, 285, 310, 312
Bór-Komorowski Tadeusz (Komorowski, "Bór") 34, 285, 310, 312
Bracha Lucjan ("Baca", "Bąk") 171
Brenda Waldemar 57, 63, 82, 145
Brewiński Stefan 192, 196
Broda Jerzy (Gnat, Celiński) 148, 163, 196, 198, 218, 324, 325, 329, 331, 335
Broniewscy [z Garbowa] 215
Broniewska Maria (Gordon-Smith) 215
Broniewska Stefania (z Gerliczów, "Bogucka", "Kowalska") 190, 264, 265, 293
Broniewski Zygmunt ("Bogucki") 44, 65, 145, 175, 190, 199, 224, 251, 293, 327, 323
Bronowski Edward 50
[Brus] Helena Wolińska-Brus 294
"Bruzda" (Jan Tabortowski) 93
Bryczek Edward ("Ostoja") 261
Brzeziński Roman 325
[Brzostek] Adela Koczko-Brzostek 51
Brzoza Czesław 57, 145
"Brzoza" (Henryk Morawski) 50
"Brzoza Stanisław" (Stanisław Józef Bronisław Kasznica, "Przepona", "Wąsal") 45, 65, 208, 215, 219, 223, 252, 286, 289, 293, 317, 323
Brzozowski Sebastian (Sebastian Bojemski) 56, 57, 65, 66, 79, 143, 235, 292, 295, 334
"Brzozowski" (Tadeusz Domański) 29
B.S. 145
Bubin Stanisław 145
Buczkowski Mieczysław 293
Budzowski Adam 21, 150, 326
Bugajewski Czesław ("Bagno", "Bończa") 50
BUK, B.U.K. 146
Burchard [wydawnictwo] 85, 111-113, 140, 160, 235, 236, 248, 317
"Bury" (Romuald Rajs) 68, 70, 137, 143, 147, 149, 150, 153, 158, 159, 168, 170, 187, 191, 201, 210, 220, 228, 230, 239
Burza Jan 293
bus 146
Butwiłło Jerzy 57
Buzek Jerzy 41, 107
Bykowski-Jaxa Ludwik 65, 204
Bystrzycki Przemysław 105
[Bzowska] Kazimiera Janota-Bzowska 174

Cabaj Jolanta 350
Caban Ireneusz 146
"Cacko" (Wiktor Stryjewski) 51
Całko Marian 25
Cariewskaja Tatiana 58, 238
CAT 146
Celiński Jerzy (Gnat, Broda) 148, 163, 196, 198, 218, 324, 325, 329, 331, 335
"Cezary" (Stanisław Leon Jeute, "Stach Zachodni", "Wilk") 80, 276
Chadaj Magdalena 146
Chałupa Petr 303
Charczuk Wiesław 15, 58, 146
Charzyński Ksawery 51
Charzyński Marian 51
Chlebowski Cezary 146, 232
Chlond Jan 146
Chmielarz Andrzej 58, 238
Chmielewscy 264
Chmielewski E. 147
Chmielewski Jerzy 147
Chmielowiec Bolesław ("Komar") 58, 115, 118, 136, 147, 177, 233, 272, 273
Chmielowski Adam (Albert [św.]) 200
Chmurny Leon (Kuśmierczyk, L.K.) 23, 147, 192, 196, 263, 320, 329
[Chmurowicz] Roman Corvin-Chmurowicz ("Wolf") 150
Chodakiewicz Marek Jan 22, 42, 47, 48, 56, 59, 88, 115, 119, 147-149, 154, 169, 173, 220, 226, 273, 276, 322-325, 328, 330
Chodkowski Andrzej 324, 325, 326
Chodkowski Mirosław (Czesław Czaplicki, Zbigniew Rylski, "Ryś") 44, 45, 47, 48, 61, 62, 115, 121, 150-152, 157, 162, 177, 179, 188, 197, 210, 212, 217, 218, 220, 278, 279, 324, 329, 333, 335, 336
Chodkowski Włodzimierz 332
Choińska-Mika Jolanta 224
[Choiński] Teodor Jeske-Choiński 65, 204, 252
Choruży Wiesław 149
Christa Olgierd ("Leszek") 143, 149, 150
Chrobry, Bolesław 26, 28-30, 38, 77, 136, 152, 180, 276, [309], [312], [315], 323, 325, 332
Chruszczow Nikita 324
Chruściel Janina 21
Chrypiński Wincenty Kazimierz 175, 256
Chrzanowska Agnieszka 12
Chrzanowski Bogdan 59, 60, 150, 180, 261, 276-278, 284
Chrzanowski Wiesław 22, 25, 31, 61, 82, 115, 120, 150, 189, 207, 208, 243, 284, 329, 330
Churchill Winston 311
Chybowska Anna 16, 34, 38, 326, 330-332, 334, 336
Cicero Marcus Tullius 8
Cichy Michał 113, 140, 150, 152, 159, 212, 217, 228, 317, 318
"Cichy" (Wacław Piotrowski) 24, 41, 89, 183, 188, 198, 326
Ciechanowicz Maria 315
Ciechanowski Jan M. 310, 311
"Cień" (Bolesław Kaźmierak, Kowalski) 163, 185
Cieśliński Józef Maria ("Mścisław") 26, 27
Ciopa Mieczysław Józef 80
Cioromski Wojciech ("Jastrzębiec") 148
Cisowska M. 150
Ciura Grzegorz 61, 249
Connelly John 54
Corvin-Chmurowicz Roman ("Wolf") 150
"Cygan" (Czesław German) 68, 115, 122, 324, 328
Czachowski Dionizy 262
"Czajka" (Danuta Kaliszewska, "Józefinka") 50
Czajkowski Józef ("Gama") 49
Czajkowski Leszek Paweł 41, 323, 326
Czajkowski Tadeusz 47
Czaplicki Czesław (Mirosław Chodkowski, Zbigniew Rylski, "Ryś") 44, 45, 47, 48, 61, 62, 115, 121, 150-152, 157, 162, 177, 179, 188, 197, 210, 212, 217, 218, 220, 278, 279, 324, 329, 333, 335, 336
Czaplińska Ruta 62, 155, 240
"Czarna Hanka" (Hanna [Haneczka] Sowa) 304
Czarnecki Henryk 63
Czarnecki Ryszard 22
Czarniecki Stefan 316
"Czarny" [harcerz] 231
"Czarny Antek" (Antoni Biegun, "Szary", "Sztubak") 34-37, 138, 140, 195, 196, 213, 229, 272, 325, 329
"Czarny" (Mieczysław Kocyłowski) 73, 219, 334
"Czarny" (Władysław Jodłowiec) 145
Czerkawski Emil ("Śmiały") 26, 27
Czerniakiewicz Jan 63
Czerny Anna (Szucka, "Łucja") 38, 118, 119, 128, 132, 133, 325
"Czesław" (Ignacy Oziewicz) 34, 44, 80, 139, 158
Czubiński Antoni 63
Czuma Andrzej 59, 323
"Czumiza" (Czesław Gliński) 49, 50
Czyżewski Wacław 261
Czyżyński Wiesław ("Tygrys") 26, 27

Ćmielewski Aleksander 140
"Ćwierćfebel" (Tadeusz Ochocki) 26, 27
Ćwikło [błędnie Ćwikła] Robert 151, 152, 184, 229

D. Bogusław [z Brygady Świętokrzyskiej] 210
DAKOT 135
Daleczko Władysław 192
dan 152
Danilecki Tomasz 63, 145, 191, 216
Danilewicz Tadeusz ("Doman", "Kossak", "Kuba") 44, 65, 69, 80, 251
Daniło Anna 261
"Danka" (Danuta Ratajczak, z domu Unold) 218
Darski Józef 152
Daszkiewicz Andrzej 152
"Dąb" (Ewald Sroczyński) 304
"Dąb" (Lucjan Marchlewski) 50
"Dąb" (Wawrzyniec Hubka, "Góral") 35-37, 41, 198, 326, 334
"Dąb" (Zdzisław Zakrzewski) 50
Dąbrowska Urszula 143, 210
Dąbrowski Edmund 152
Dąbrowski Henryk 29
Dąbrowski Stanisław 259
Deczkowski Juliusz Bogdan 152
Dekowski Stefan A. 328
Demko Mikołaj (Nikołaj Tichonowicz Diomko, Mieczysław Moczar) 87
Denkiewicz Bogusław ("Bolesław") 201, 239
Deresz Maria 63, 303
Derwiński Zdzisław A. 152, 208
Deryng Janusz 262
Deryng Nina (Reszke-Deryng, N.R.-D.) 208, 216
Deszczyński Marek Piotr 152
D.G., Dionizy Garbacz, (gr) 67, 95, 138, 152, 160, 161, 165, 186, 302, 305
Diomko Nikołaj Tichonowicz (Mieczysław Moczar, Mikołaj Demko) 87
Dłużewski Wojciech 152
Dmochowska Maria 325
Dmochowski Czesław 192
Dmowski Roman 92, 93, 162
Dobaczewski Roman 51
Dobosz Bogdan 152
Doboszyński Adam Władysław 65, 89, 181, 204, 207, 264, 252
Dobraczyński Jan 153
Dobriniewski Arkadiusz 153
Dobroński Adam 153
"Dobrowolski" (Wieńczysław J. Wagner, "Nr 1864") 82
Dobrowolski Władysław 25
Dobrzański Henryk ("Hubal") 74, 109, 170
Dobrzański-Zaleski Jerzy ("Jerzy Zaremba") 170, 198
"Dolina" (Adolf Pilch, "Góra") 271
"Dołęga" (Tadeusz Lasocki) 50
"Doman" (Tadeusz Danilewicz, "Kossak", "Kuba") 44, 65, 69, 80, 251
Domański Tadeusz ("Brzozowski") 29
Dombek Lucjan 64, 150
Domiński Stanisław ("Sokół") 51
Dowojno Krzysztof 332
Drabik Rafał Jan 153, 262
Draus Jan 79, 153, 154
Drelichowski Józef 139
Drewniak Bogusław 60
Drobysz Robert 154
Drozdowski Marian 112
"Drut" (Ludwik Jopkiewicz) 175
Druździel Mieczysław 43
Drzal Teresa 185
"Drzazga" (Jerzy Wojtkowski) 99, 213, 245, 266
Duby Juliusz 12
Duczymiński Stanisław 154
Duda Wojciech 154, 331
Dukalski Mieczysław ("Pomorski", "Zapora") 152, 293
Dunin-Wąsowicz Krzysztof 64, 147, 148, 154, 254-256
DW 154
Dworczyk Piotr 262
Dybalska Wanda 155
[Dybaś] Elżbieta Kwiatkowska-Dybaś 81
Dylewski Michał 155
Dymarski Mirosław 64, 164
Dymny Jerzy ("Szary") 155
"Dymsza" [z Brygady Świętokrzyskiej] 68
(dz) 155
Dziakoński Zbigniew 155
Dziedzińska Grażyna (Nina Sicińska-Zbrońska) 155-157, 222, 331-333, 336
Dziemieszkiewicz Mirosław ("Rój") 44, 47, 162
Dziemieszkiewicz Roman ("Pogoda") 61
Dziemieszkiewiczowie 44
Dzierżykraj-Stokalski Radosław 210
Dzięgielewski Jan 224
Dziowgo Józef 294
Dziurowicz Jerzy 20, 21
Dżalik Roman 176, 201, 323

EC 157
Effert Edmund 65, 252
(EGO) 157, 334
Ehlers [hauptsturmführer] 272
Eisler Jerzy 91
Elżbieta II 140
Engelgard Jan 88, 158, 301, 302
E.P. 159
Eychler Krzysztof 158, 328

"Fala" (Maria Zub-Zdanowicz) 158, 184, 264, 324, 325, 328
Falba Tomasz 158, 330
Falewicz Kazimierz 249, 333
Fankidejski Janusz 335
Fastnacht Adam 67, 235
Fertak Kazimierz 142, 255
Fibak [wydawnictwo] 344
Ficner Zbigniew ("Włodek") 27
Fieldorf August Emil ("Nil") 335
Figura Jerzy ("Juhas") 35
Fijałka Michał 105, 235
Fijołek Mirosław 65, 66
Filimoniuk Ludmiła 210
Filipkowski Tadeusz 327
Flame Elżbieta (Piwowar) 178
Flame Henryk ("Bartek") 34, 35, 72, 164, 173, 178, 193, 195, 202, 207, 214, 219, 228, 229, 257, 260, 263, 266, 322, 336
Flisiński Franciszek 232
Foksa Władysław 234, 325
Frazik Wojciech 145, 158
Frączek Tadeusz 262
"Fred" (Ryszard Genca) 207
Frey Danuta 158, 159
Friedl Jiří 159, 162
Friszke Andrzej 159
Fryc Stanisław 66
Fuldner Martin 272
"Furgalski" (Józef Wyrwa, "Stary") 109, 141, 189, 237

Gadomski Stanisław 324, 325
Gajda Józef ("Zawisza") 138, 173, 210, 214
Gajda Kazimierz ("Orlę") 183
Gajda Tadeusz ("Tarzan") 138, 160, 161, 173, 187, 210, 211, 214, 233
Gajerski Stanisław Franciszek 159, 160
Gała Andrzej Wiktor 67
Gałan Alina 67
Gałęzowski Marek 160, 190
"Gama" (Józef Czajkowski) 49
Garbacz Dionizy, D.G., (gr) 67, 95, 138, 152, 160, 161, 165, 186, 302, 305
Garbaś Mieczysław 161
Garliński Józef 332
Gawryszczak Piotr 67
Gazda Stefania 325
Gąsiorowski Andrzej 150
Gąsiorowski Teodor 83, 84
Gdański Jarosław, (j.), (jwg), (JWG) 170, 176, 232
Gebert Konstanty (Dawid Warszawski) 164, 186, 187, 240, 241, 251
Genca Ryszard ("Fred") 207
Gerhard Jan 68
Gerlicz Stefania (Broniewska, "Bogucka", "Kowalska") 190, 264, 265, 293
German Czesław ("Cygan") 68, 115, 122, 324, 328
Gębski Mirosław 162
Gędek Marek 162, 231
Gędłek Władysław ("Radwan") 229
Giedroyć Alicja 162
Giertych Jędrzej 92, 93, 199
Gieysztor Aleksander 80, 311
Gilarski Jacek 162
Gilert-Janikowa Lucyna 162
Ginalska Teresa 162
Giżejewska Małgorzata 68, 191, 195
G.L. 162
Glemp Józef [322], [324], 325, 329, [331], 334
Gliniak Bronisław ("Radwan") 304
Glińska Halina ("Miła") 49, 50
Glińska Małgorzata (Goździkowska) 49
Gliński Czesław ("Czumiza") 49, 50
[Gluza] Alicja Wancerz-Gluza 36, 240
Gluza Zbigniew (Z.G.) 249
Gluziński Tadeusz Walery Kazimierz 65, 165, 223, 316
Gnat Jerzy (Broda, Celiński) 148, 163, 196, 198, 218, 324, 325, 329, 331, 335
Gnat-Wieteska Zbigniew 17, 42, 43, 109, 163, 195, 320, 323, 324, 328, 340
Gniot-Niewęgłowski Michał 12
Gojdź Stanisław 49
Golik Piotr 257
Gollin Alfred 303
Goławski Zygmunt 15, 163, 164, 323, 324
Gołoś Józef 164, 214
Gontarczyk Piotr 22, 68, 164, 181, 248
Goraj Zygmunt 43
"Gorący" (Wincenty Orlikowski) 50
Gorczyca Anna 164
"Gorczyca" (Włodzimierz Marszewski) 66, 110, 160, 199, 253
Gordon-Smith Maria (z domu Broniewska) 215
Goryszewska Jadwiga ("Iga") 330
Gorzkowski Wacław 50
Gosik Henryk 329
Gostomski Wiktor ("Hubert", "Jerzy", "Nałęcz", "Witold") 263
Goszczyński Dariusz 164, 328
"Goszczyński" (Mieczysław Rutkowski, "Bernatowicz Mieczysław") 277
Goździkowska Małgorzata (z domu Glińska) 49
"Góra" (Adolf Pilch, "Dolina") 271
Góra Władysław 68, 69, 234
"Góral" (Marian Bobolewski) 69, 142, 324, 325
"Góral" (Wawrzyniec Hubka, "Dąb") 35-37, 41, 198, 326, 334
Górecki Władysław 164
Górniak Marek Robert 66
Górski Artur Stanisław 164
Górski Grzegorz 164
Górski Wojciech 315
(gr), Garbacz Dionizy, D.G. 67, 95, 138, 152, 160, 161, 165, 186, 302, 305
Grab Mariusz 165, 333
Grabda Stanisław August ("Bem") 85, 225, 325
Grabka Władysław 162, 165, 219
Graboś Witold 165
Grabowski Dariusz 166, 167
"Grabowski Dominik" (Tomasz Wolfram) 245, 330
Grabowski Stanisław ("Wiarus") 192
Grabowski Wacław ("Puszczyk") 104, 203, 330
Grabski Marian 219
"Grażyna" (Janina Maria Orzechowska, z domu Słowińska) 170
Greg 165
Grela D. 165
Grochal Tadeusz ("Tadek Biały") 257
Grochocki Zygmunt 86
"Grom" (Stanisław Świercz, "Piorun") 11, 16, 43, 44, 46, 47, 104, 105, 189, 234, 254, 267, 324, 332
Gronczewski Edward ("Przepiórka") 141
"Grot" (Bolesław Kozłowski) 187, 216
"Grot" (Stefan Grot-Rowecki, Rowecki) 276, 285
Grot-Rowecki Stefan (Rowecki, "Grot") 276, 285
Grott Bogumił 65, 165, 286
Grudzień Janusz, (JGR) 165, 166, 175
"Gruszka" [z Brygady Świętokrzyskiej] 333
"Gryf" (Stanisław Nakoniecznikow [błędnie Nakoniecznikoff], "Kmicic") 19, 44, 47, 48, 172, 178, 255, 256, 333
"Gryf" (Tadeusz Moch) 85, 202, 239
Grygiel Andrzej 166
Grygorcewicz Mieczysław (Mieczysław Ostrowski) 83, 166, 167
Grządziela Stefan ("Teodor") 306
Grzebski Witold ("Motor") 17-19, 22, 47, 49-51, 73, 94, 155, 167, 168, 195, 211, 232, 235, 243, 262, 319, 323, 326, 327, 329-333, 336
Grzeloński Bogdan 168, 323
Grzesiuk Marek 38, 168, 172, 322
"Grzybowski Lech" (Wacław Zagórski) 28
"Grzymała" (Józef Dominik Żbikowski) 47, 48
Grzywacz Czesław 334
Gurgacz Władysław 35, 65, 100, 212
Guzanowska Janina ("Róża") 50

Halaba Ryszard 69
"Hanka" [z Brygady Świętokrzyskiej] 326
(hap) 168, 189
Harasimiuk Stanisław 69
Hašek Jarosław 289
Hauser Euzebiusz 139
Hawryluk Jerzy 168
Haydukiewicz Józef 283
Heczko Józef 168
Heda Antoni ("Szary") 229
Henrykowski Wojciech 169
Herbst Stanisław 71
Hertz Paweł 315
Hęciak Barbara Maria 174
Hillebrandt Bogdan 103
Hitler Adolf 18, 65, 143, 147, 165, 212, 232, 250, 328
Holewiński Wacław 69, 199
Hołubicki Marek 169, 186
(hos) 169
Hrabyk Klaudiusz 283
H.S. 220
"Hubal" (Henryk Dobrzański) 74, 109, 170
"Hubert" (Wiktor Gostomski, "Jerzy", "Nałęcz", "Witold") 263
Hubka Wawrzyniec ("Dąb", "Góral") 35-37, 41, 198, 326, 334
Hübner Piotr 53, 54, 252
Huchla Mieczysław 211
Hulewski Paweł 14
"Humięcki" (Wiktor Natanson) 26, 27

"Iga" (Jadwiga Goryszewska) 330
Igańska Ewelina 163
Igras Józef ("Jurand") 303
Ilnicki Marian 294
Iłłakowicz Irena 148, [330]
Iłłakowicz Jerzy Olgierd 43, 65, 169, 233, 252, 283
Iłłakowicz Ligia 148, [330]
"Iwan Iwanowicz" (Iwan Karawajew) 257
Iwaniuk Sławomir 69, 170
IWO 170
(iza) 169

(j.), Jarosław Gdański, (jwg), (JWG) 170, 176, 232
Jabłońska Halina 170
"Jacek" (Konrad Schmeding) 69
Jachimczak Barbara 70, 114, 146, 170-172, 323
Jadczak Stanisław 172
Jadwiga [św.] 195, 352
Jagielski Józef ("Niebieski") 32, 33
"Jagoda" (Jadwiga Łazarska) 49, 51
Jagodziński Zdzisław 332
"Jagusia" [z AK] 172
Ja-Jo (Maciej [Matthew] Szymański, "Kruczkowski") 26, 28, 29, 42, 43, 102, 233, 267, 320, 324, 333
(jak) 173
Jakubik Tadeusz 262
Jakubowski Karol 286
Jakucki Piotr 13, 14, 173, 323, 326
(jam) 173
"Jan" (Michał Kłosowski, "Rola", "Ziemowit") 46
"Jan, Ojciec" (Franciszek Przysiężniak) 64, 67, 94, 95, 135, 141, 152, 160, 161, 176, 183, 184, 217, 238, 246, 272, 302-304
Jan Paweł II (Ojciec Święty) 40, 232, 324, 329, 336
Janaczek Stanisław 20, 21, 173
Janczarek Zygmunt 173
Janicki Andrzej ("Żuliński") 26, 28, 70, 234, 244
[Janikowa] Lucyna Gilert-Janikowa 162
Janiuk Marian Jan 71
Jankowski Andrzej 173
Jankowski Henryk 32
Jankowski Stanisław M. 105, 173
Jankowski Zdzisław 45
Jankowski Zygmunt 50
Janota Paweł 173
Janota-Bzowska Kazimiera 174
"Janusz" [z NSZ i AK] 168
Januszewski Tadeusz 174, 244
Jarocki Jerzy 222
Jarosz Edward 328
Jaroszek Jan ("Proboszcz") 30
Jaroszyński Roman ("Roman") 242
(jas) 174
Jasiewicz Krzysztof 265
Jasiński Tadeusz 16
"Jaskółka" (Skarbimir Socha) 99, 210, 225
Jastalski Henryk ("Raf") 244-246, 250
"Jastrząb" (Leon Taraszkiewicz) 90, 174
"Jastrzębiec" (Stanisław Mierzyński) 26, 27
"Jastrzębiec" (Wojciech Cioromski) 148
Jaśkiewicz Bronisław 174
Jaworowski Tadeusz 12
Jaworski Stanisław (Korwin, Korwin-Jaworski, Tytus Piotrowski) 71, 162, 163, 174, 196, 201, 264, 331
[Jaxa] Ludwik Bykowski-Jaxa 65, 204
"Jaxa" (Władysław Maureliusz Jaxa-Marcinkowski, Marcinkowski) 44, 85, 197, 198, 216, 283, 331
Jaxa-Maderski Jerzy (Maderski) 71, 124, [133], 325, 328
Jaxa-Marcinkowski Władysław Maureliusz (Marcinkowski, "Jaxa") 44, 85, 197, 198, 216, 283, 331
(J.B.) 174
Jeleniewicz Bogusław 329
Jelski 162
Jemielewski Janusz L. 333
"Jeremi" (Leonard Kancelarczyk) 29
"Jerzewski" (Andrzej Kownacki) 77
Jerzman Marek 12, 175
"Jerzy" (Wiktor Gostomski, "Hubert", "Nałęcz", "Witold") 263
Jeske-Choiński Teodor 65, 204, 252
Jeute Stanisław Leon ("Cezary", "Stach Zachodni", "Wilk") 80, 276
Jezierski Zygmunt ("Orzeł") 181
Jeziorański Zdzisław (Jan Nowak-Jeziorański, "Jan Nowak") 311
Jędrzejczyk Włodzimierz 175
Jędrzejec Bogusław Józef ("Zbigniew Sikora") 262, 325, 328
(JGR), Janusz Grudzień 165, 166, 175
JiC 175
Jodłowiec Władysław ("Czarny") 145
"Jonas" (Jan Zawitkowski) 238
Jopkiewicz Ludwik ("Drut") 175
Józef [książę] 161
"Józefinka" (Danuta Kaliszewska, "Czajka") 50
J.P. 175
(jpp) 175
(js) 175
Judycki Zbigniew A. 175
"Juhas" (Jerzy Figura) 35
"Jung Herbert" ("Hubert Jura", "Tom") 283, 311
"Jur" (Henryk Więcek) 29
"Jura Hubert" ("Herbert Jung", "Tom") 283, 311
"Jurand" (Józef Igras) 303
Jurczenko Iwona 176
"Jurek" (Józef Ławniczak) 306
Jurewicz Lesław 309, 311
Juszkiewicz Ryszard44, 47, 71
(jwg), Jarosław Gdański, (j.), (JWG) 170, 176, 232

k 176
Kaczanowski Longin 176
Kaczmarek Kazimierz 71, 99
Kaczmarska Iwona 176
Kaczmarski Krzysztof 72, 115, 123, 176, 177, 223, 262, 279, 280, 286, 287, 334, 336
Kaczorowski Jan 294
Kaczorowski Ryszard 95, 335
[Kaczyńska] Krystyna Różańska-Kaczyńska ("Kalina") 49, 50
Kaczyński Andrzej 177, 218, 251
Kaczyński Stanisław 16
"Kajtek" (Henryk Wawrzyniak) 27
(KAL) 177
Kalewski Leon 177
Kalina E. 177
"Kalina" (Krystyna Różańska-Kaczyńska) 49, 50
Kaliński Andrzej 177
Kaliszewska Danuta ("Czajka", "Józefinka") 50
Kaliszewski Hipolit ("Marek") 195, 330
Kaliszewski Tadeusz ("Tarnawa") 50
Kamieniecki Mariusz 177
Kamieński Jan 310
Kamińska Zofia178
Kamiński Jacek C. 205
Kamiński Józef 332
Kamiński Roman 70
Kamiński Władysław ("Władek") 144
Kancelarczyk Leonard ("Jeremi") 29
Kaniewski Julian (Izrael Ajzenman, "Lew") 177, 253, 256
"Kaniewski" (Władysław Kołaciński, "Żbik") 20, 21, 73, 74, 115, 124, 162, 171, 193, 209, 214, 226, 255-257, 326, 327, 331
Kantyka Jan 72
Kapelusz Stefan ("Zawisza") 20, 21, 209, 328
Kapsa Jarosław 178
"Karaś" (Klemens Żabowski, "Łoś") 50
Karawajew Iwan ("Iwan Iwanowicz") 257
Karbowiak Arkadiusz 334
"Karol" (Włodzimierz Kołaczkiewicz, "Zawisza") 83, 172, 181
Karolewicz Karol (Karol Rajski) 196
Karolkiewicz Stanisław ("Szczęsny") 22, 27, 187, 188
Karpiński Andrzej 27
Karpiński Jan ("Szot") 50
Karpiński Longin ("Kruk") 49
Karsicki Karol 178
Karski Jan 328
Karwasser Natan 294
Karwat Krzysztof 178
(KaS) 178
Kasperkiewicz Kazimierz 178
Kasperowicz [wydawnictwo] 105
Kaszewiak Eugeniusz 156
Kasznica Stanisław 317
Kasznica Stanisław Józef Bronisław ("Stanisław Brzoza", "Przepona", "Wąsal") 45, 65, 208, 215, 219, 223, 252, 286, 289, 293, 317, 323
Kauba Krzysztof 178
Kawalec Stanisław 178
Kawecka Barbara 262, 322
"Kazimierz" (Eugeniusz Kerner) 176, 324
Kaźmierak Bolesław (Kowalski, "Cień") 163, 185
Kaźmierska Henryka 51
k.c. 178
(K.Cz.), Czesława Kwiatosz 178, 179, 192, 193
Kemnitz Edward Marcin 65, 189, 204, 212, 283, 333
Kerner Eugeniusz ("Kazimierz") 176, 324
Kersten Krystyna 53, 136, 179, 212, 228, 255, 257
Kęsicka Katarzyna 179
Kielasiński Marek 72
Kiełb Wacław 161
Kiełboń Janina 72, 81
"Kiepura" (Stanisław Smolarz) 11, 25, 31-34, 98, 99, 266, 324, 327, 328, 332, 334-336
Kierklo Mieczysław 179
Kiernicki Bogusław 61, 120, 207, 243
Kierski Jerzy ("Stary") 51, 239, 250
Kijowska Krystyna (Wojdyło) 165
Kister Anna Grażyna 179, 180
Kiszka Andrzej 161
Kitówna Zenobia 334
Klajmon Dariusz 180
Kledzik Maciej (M.K.) 26, 28-31, 60, 180, 202, 237, 276, 278, 327, 329, 332
Klem Zygmunt 105
Kleyny Jerzy ("Mulat") 26, 27
Kłosowski Michał ("Jan", "Rola", "Ziemowit") 46
KM 180
"Kmicic" [Zamojskie] 326, 328
"Kmicic" (Jan Orzeł-Wysocki, "Stalin") 303, 304
"Kmicic" (Józef Stankiewicz) 225
"Kmicic" (Stanisław Nakoniecznikow [błędnie Nakoniecznikoff], "Gryf") 19, 44, 47, 48, 172, 178, 255, 256, 333
Kmiołek Jan 44
(K.N.) 181
Knoche Juliusz 181, 198
Knüssling [błędnie] (Quisling [forstmeister]) 304
Kobierzycka-Maciąg Maria ("Majka") 185
Kobyliński Andrzej 73, 167
Kobyliński Lech (Pankau-Kobyliński, "Rewel") 26-28
Kocem Stanisław 328
Kochanowski Jan 64, 150
Kochanowski Stanisław 181
Kochański Jan Artur ("Zośka") 55, 181
Kocięcki Lucjan ("Zan") 50
Kociszewski Aleksander 17
Kocowa Mirosława 241
Kocyłowski Mieczysław ("Czarny") 73, 219, 334
Koczko-Brzostek Adela 51
"Kolejarz" (Bonifacy Żabowski) 50
Kołacińska Krystyna 22
Kołaciński Władysław ("Żbik", "Kaniewski") 20, 21, 73, 74, 115, 124, 162, 171, 193, 209, 214, 226, 255-257, 326, 327, 331
Kołaczkiewicz Włodzimierz ("Karol", "Zawisza") 83, 172, 181
Kołkowicz Jan 181
"Kołodziejski" (Zygmunt Reliszko) 294
"Komar" (Bolesław Chmielowiec) 58, 115, 118, 136, 147, 177, 233, 272, 273
Komierowski Witold Adrian Roger ("Niedźwiedź", "Sulima") 65, 146, 252, 255
Komorowski Krzysztof 30, 42, 46, 74, 75, 102, 111, 115, 125, 139, 182, 188, 190, 191, 237, 243, 253, 281-291, 323
Komorowski Tadeusz (Bór-Komorowski, "Bór") 34, 285, 310, 312
"Konar" (Bolesław Usow) 303
Kondzińska Agata 183
Konieczna Halina Maria 241
Kononowicz Piotr 185
"Konrad" (Jerzy Kozarzewski) 187, 277, 294
Kopacz Bogusław, (bk) 94, 140, 141, 149, 183, 184, 212, 225, 323, 324
Kopański Stanisław 312
Kopernik Mikołaj 60
Kopf Konstanty 11, 15, 184, 223, 333, 336
Kopik Stanisław ("Zemsta") 172
"Korab" (Jerzy Kucharski) 31, 78, 190, 322, 324, 328, 329, 332
"Korab" (Zbigniew Marzewski) 50
Korboński Stefan 318
"Korczak" (Jan Mierzanowski) 26, 27
Kordas Stanisław ("Zawisza") 215
Kordula Bronisław 184
Korkuć Maciej 76, 185, 333
Korsak Włodzimierz 325
Korszeń Tadeusz 12
"Korwin" (Ludwik Krupiński) 49
Korwin-Jaworski Stanisław (Jaworski, Korwin, Tytus Piotrowski) 71, 162, 163, 174, 196, 201, 264, 331
Korytkowska Marzena 64
Koryzna Olga 185
Korzeniowski Wiesław 328
Kosewska Małgorzata 185, 331
Kosobudzcy 96
Kosobudzki Piotr 12, 76, 77, 115, 126, 263, 306, 322, 323, 326, 328
Kosobudzki Stefan ("Sęk") 306, 326
Kosowski Tadeusz 185
"Kossak" (Tadeusz Danilewicz, "Doman", "Kuba") 44, 65, 69, 80, 251
Kossak-Szczucka Zofia 231, 355
Kosterski Wiesław 185
Kostrzewski Andrzej 186
Kościuszko Tadeusz 186
Kośmider Stefan ("Jerzy Wolbromski") 263
Kotlarz Dariusz 135
(KOW) 186
Kowalczyk Czesław 22, 25, 321
Kowalik Feliks ("Zagłoba") 250
[Kowalska] Aniela Belina-Kowalska 138, 205, 237
"Kowalska" (Stefania Broniewska z Gerliczów, "Bogucka",) 190, 264, 265, 293
Kowalski Bolesław (Kaźmierak, "Cień") 163, 185
Kowalski Janusz 186
Kowalski Józef 186
Kowalski Kazimierz 298
Kowalski Marek Arpad 186
Kowalski Zbigniew S. 186
Kownacka Janina 50
Kownacka Maria 316
Kownacka-Płauszewska Urszula 44
Kownacki Andrzej ("Jerzewski") 77
Koza Maria (Pyzińska, "Marta") 86, 201, 202
Koza Walenty ("Woliniak") 86, 201, 202
"Kozak" (Stanisław Puchalski) 94, 95, 161, 184, 302-304
Kozakiewicz Włodzimierz ("Barry") 29, 30
Kozarzewski Jerzy ("Konrad") 187, 277, 294
Kozioł Dorota 187
Kozłowscy 187, 215
Kozłowski Bolesław ("Grot") 187, 216
Kozłowski Józef ("Mściciel") 184
Kozłowski Ryszard 111
Kozłowski Wojciech 187, 215, 336
(KP) 187
Krajewski Kazimierz 13, 55, 77, 78, 187, 188, 205, 225, 258, 330
"Krakowiak" (Władysław Strumiłło) 27
Kraskowski Leszek 188
Krasnowski Zygmunt ("Orzeł") 188, 209
Krasuski Marian ("Marian") 11, 12, 263, 324, 326, 328
Krasuski Wacław 214
Kraszewski Zbigniew 22, 30, 39, 45, 78, 155, 174, 175, 188, 330, 335
Krawczykowski Franciszek 66, 222, 333
"Kret" (Kazimierz Poray-Wybranowski) 147, 323, 330, 333
"Kret" (Wiktor Marczyński) 50
Kropiwnicki Jerzy 22, 186
"Kropka" (Wiesław Widloch) 107, 108, 229, 244, 313, 314
Krowicki Stanisław L. 188
Król Eugeniusz Cezary 188
Kruczek Adam 188, 189, 231, 330, 333, 336
"Kruczkowski" (Maciej [Matthew] Szymański, Ja-Jo) 26, 28, 29, 42, 43, 102, 233, 267, 320, 324, 333
"Kruk" (Eugeniusz Żabowski, "Wiarus") 49
"Kruk" (Longin Karpiński) 49
Krukowski Tomasz 334
Krupiński Ludwik ("Korwin") 49
Krupka Tadeusz ("Żbik") 189
Krystyna [z Łodzi] 168
"Krystyna" (Wiesława Pajdak) 137
Krzaklewski Marian 205
Krząstek Tadeusz 189
Krzychowicz Bogumił 189, 201
"Krzysztof" (Jerzy Pochciał) 265, 327, 329
Krzysztofiński Mariusz 72, 177, 326
Krzyżanowski Jerzy R. 189, 237
Krzyżanowski Józef 22
KTT (Krzysztof Teodor Toeplitz) 189, 220
"Kuba" (Tadeusz Danilewicz, "Doman", "Kossak") 44, 65, 69, 80, 251
Kucharski Jerzy ("Korab") 31, 78, 190, 322, 324, 328, 329, 332
Kuchnio Wacław ("Szumny") 165
Kuciewicz Zbigniew ("Szwagier") 25, 26, 42, 43, 244, 320, 336
Kuczyński Józef 47
Kugler Andrzej 51
Kugler Danuta 51
Kugler Włodzimierz 51
Kujawa Hubert Kazimierz 190
Kukliński Ryszard 329
Kulak Teresa Maria 267
Kulasiński Benedykt 323, 327
Kuler Andrzej 83, 84
Kulesza Barbara 296
Kulesza Witold 78, 91, 154
Kulesza Zbigniew (Młot-Kulesza, "Młot") 44, 86, 199, 243, 295, 296
Kulińska Lucyna 75, 79, 143, 160, 182, 190, 191, 220, 249, 263, 288, 291, 292, 295, 333
Kułak Jerzy 63, 68, 79, 140, 170, 191, 192, 196, 225, 334
Kunert Andrzej Krzysztof 80, 115, 127, 257
Kunicka Ewa 192
Kunicki Mikołaj 303
Kurcyusz Tadeusz ("Żegota") 34, 44, 66, 80, 221, 252, 277
"Kurczapała" (Ludwik Miazga, "Wiśniewski") 303
Kurkowski Zygfryd 63
Kuroń Jacek 231
Kuropieska Robert 336
Kurpierz Tomasz 88, 214, 226, 336
Kurtyka Janusz 78
Kuskowski Florian ("Szary") 223
Kustroń Kazimierz 192
Kuśmierczyk Leon (Chmurny, L.K.) 23, 147, 192, 196, 263, 320, 329
Kwapiński Jan 312
Kwaśniewski Aleksander 232
Kwaśniewski Stanisław 77
Kwiatkowska-Dybaś Elżbieta 81
Kwiatkowski Marian 66, 222
Kwiatkowski Mieczysław ("Mazur") 26, 27
Kwiatosz Czesława (K.Cz.) 178, 179, 192, 193
Kwiecień Krystyna (z domu Sobolewska) 263, 264
(kys) 193

Labordère [państwo] 324
Labordère Hervé 324
Lachowski Tadeusz 324, 329
Ladomirska Danuta (Urbanowska-Ladomirska) 330, 333, 334
Lanzmann Claude 89
Lasik Czesław 49
Lasocki Tadeusz ("Dołęga") 50
Laszczka Anna 193
"Lawina" (Henryk Wendrowski) 219
Lądowicz Franciszek Jan 176
"Lech" (Jerzy Pilaciński) 92, 93, 254, 278
"Lechita" (Stanisław Tomkowicz) 334
Lenczewski Tomasz 193
Lenczowski Eugeniusz 193
Lenkiewicz Antoni 144, 193
Lenkiewicz Kazimierz ("Warmiak") 145
Leszczyńska Joanna 194
Leszczyńska Zofia 72, 81, 115, 128
"Leszek" (Olgierd Christa) 143, 149, 150
Leszke Ireneusz 25
Leśniewski Robert 255
"Lew" (Izrael Ajzenman, Julian Kaniewski) 177, 253, 256
"Lig" (Leon Nowakowski) 28, 55, 276
Likowski Michał 194
Lilpop Jan (Andrzej Rawicz) 52, 218, 219
Lipiński Karol 43
Lipiński Piotr 170, 194, 198, 202, 203, 242
Lipiński Zbigniew 15
Lipka Robert 332
Lipski Jan Tomasz 200, 235
"Lis" (Stanisław Lisowski, "Lisowczyk") 172, 213, 321, 325
Lisiewicz Paweł Maria 82, 254
Lis-Olszewski Witold Józef 80
"Lisowczyk" (Stanisław Lisowski, "Lis") 172, 213, 321, 325
Lisowski Stanisław ("Lis", "Lisowczyk") 172, 213, 321, 325
Litwiejko Kazimierz 42, 68, 82, 192, 195, 196, 283, 330
L.K. (Leon Kuśmierczyk, Chmurny) 23, 147, 192, 196, 263, 320, 329
[Loryś] Maria Mirecka-Loryś 202, 281
Loth Felicjan 293
(LRK) 196
Luberadzki Sławomir 179
"Lubicz" (Adolf Rowicki) 49
Ludwiczak Jerzy 323
L.Ż. zob. Żebrowski Leszek

Ł. Jan [z NSZ] 220
Łabędzki Tadeusz 207
Łabędzki Zdzisław 196
Łabuszewski Tomasz 13, 55, 77, 78, 82, 145, 188, 213, 216
Ławniczak Józef ("Jurek") 306
Łazarska Jadwiga ("Jagoda") 49, 51
Łętocha Rafał 66, 82, 196
Łojek Bożena 112
Łojek Jerzy 112, 248
"Łoś" (Klemens Żabowski, "Karaś") 50
"Łucja" (Anna Szucka, z domu Czerny) 38, 118, 119, 128, 132, 133, 325
Łuczak Aleksander 259
ŁuK 196
Łukasiuk Władysław ("Młot") 13
Łukaszewicz Ryszard ("Ryś") 49
Łukaszuk Krystyna 168
Łukomski Grzegorz 196
"Łupaszka" (Zygmunt Szendzielarz) 149
Łuszczyński Kazimierz Tadeusz ("Rosa") 24

(m) 196
Maasa Adam 293
Machcewicz Paweł 143, 336
[Maciąg] Maria Kobierzycka-Maciąg ("Majka") 185
Maciejewska-Marcinkowska Hanna 98
Macierewicz Antoni 112
Maciński Tadeusz (Prus-Maciński, "Prus", "Nr 3097") 82, 259, 286
Maciszewski Jarema 224
Mackiewicz Józef 69
Madej Krzysztof 82, 166, 181, 197
Maderski Jerzy (Jaxa-Maderski) 71, 124, [133], 325, 328
Madrak Stanisław 169
(mag) 197
Maj Józef 54
Majder Jan 32, 33, 190, [332]
Majewski Stanisław 197
"Majka" (Maria Kobierzycka-Maciąg) 185
"Majka" (Stanisław Pelczar) 304
Maliszewski Czesław 347
Małkowska Olga 343
Małkowski Andrzej 343
Makarski Andrzej ("Żbik") 25, 41, 328
"Makary" (Aleksander Piaseczny) 48, 217
Makowiecka Zofia 161
Makowiecki Jerzy 161, 311
Makowski Krzysztof 186
Maksymilan [św.] 202
"Malaga" (Zygmunt Szewczyk) 50
Malanowska Aniela 83
Maleński Oskar 197
Malinowski Sławomir 44
Małachowski Aleksander 197, 236
Małek Ignacy 21, 216, 334
Małysiak Albin 218
Małyszek Dariusz 264
Mandecki Marian 197
Manteuffel Tadeusz 60, 75
Mańkowski Zygmunt 67, 85, 197, 202
"Mar" (Jerzy Vaulin) 162, 194, 200
Marchlewski Lucjan ("Dąb") 50
"Marcin" (Mieczysław Tarchalski) 209, 214, 226, 255, 257
[Marcinkowska] Hanna Maciejewska-Marcinkowska 98
Marcinkowski Stefan (Poray-Marcinkowski, Wronicz, "Karol Wronicz") 139, 197, 198, 216, 314, 324, 325
Marcinkowski Władysław Maureliusz (Jaxa-Marcinkowski, "Jaxa") 44, 85, 197, 198, 216, 283, 331
Marcińska Jadwiga 51
Marczyński Wiktor ("Kret") 50
"Marek" (Hipolit Kaliszewski) 195, 330
"Marek" (Ryszard Bogdański) 28
"Maria" (Hanna Strzałkowska-Wajnert) 27
"Marian" (Marian Krasuski) 11, 12, 263, 324, 326, 328
Markiewicz Zenon 85, 115, 129, 262
Markowski Aleksander 86, 198
Markwart Remigiusz 13, 55, 198
(Maro) 198, 199
Marshall Georg Catlett 110
Marszałek Adam 68, 191, 195
Marszewski Tomasz 199
Marszewski Włodzimierz ("Gorczyca") 66, 110, 160, 199, 253
"Marta" (Maria Pyzińska, z domu Koza) 86, 201, 202
Marzewski Zbigniew ("Korab") 50
Masłoń Krzysztof 199
Masłowski Jerzy 199, 328
Massalska Halina 200
(MAT) 200
Mataszewska-Sroczyńska Kalina 43
Mateja Anna 200
Matejczuk Jan 294
"Matka Podziemia" (Leokadia Przedpełska) 51
Matkowski Władysław 331
Matłachowski Jan ("Ostoja") 66, 202, 204
Matusak Piotr 86, 256, 262
Matusz Józef 200, 333
Matwiejczyk Witold 54, 214
Mazur Grzegorz 86, 200, 235
Mazur Jan 12
Mazur Józef ("Słoń") 223
"Mazur" (Mieczysław Kwiatkowski) 26, 27
"Mazur" (Tadeusz Siemiątkowski) 26, 27, 43, 88, 202, 222, 283
Mączewski Adam ("Poważny") 50
Mączka Henryk 323
Mączyńska Barbara 135
Mączyńska Hanna [Haneczka] 304
Mączyński Czesław 29, 106, 175, 196, 223, 267
(MB) 200
mcho 336
M.D. 200
Meisnerowie 96
Mejerowie 96
Meresta Ludwik 11, 23-25, 46, 201, 320, 322
Meszczyński Henryk 328
"Mewa" (Antoni Stolcman) 12-14, 227, 266
Miarczyński Daromil 201, 331, 332
Miarecki Tomasz 201, 250
Miazga Ludwik ("Kurczapała", "Wiśniewski") 303
Michalczak Janusz 140
Michalczuk Antoni 327
Michalik Eliza 201
Michalska Hanna 98
Michalski Zbigniew 264
Michnik Adam 113, 140, 294
Michnik Stefan 294
Mickiewicz Adam 89, 264, 315
Mielniczuk Jerzy 201
Mierecki Piotr 61, 120, 207, 243
Mierzanowski Jan ("Korczak") 26, 27
Mierzwa Adam (Wróblewski) 264, 333
Mierzyński Stanisław ("Jastrzębiec") 26, 27
[Mika] Jolanta Choińska-Mika 224
Miklewski Janusz Jerzy ("Zawisza") 201
Mikołajczuk Ryszard 13
Milewski Józef 86
"Miła" (Halina Glińska) 49, 50
Miłkowski Władysław 11, 37, 43
Minta Adam 201
Mioduski Kryspin 294
Mirecka Waleria 86, 201
Mirecka-Loryś Maria 202, 281
Mirecki Adam ("Adaś") 86, 161, 168, 241
Mirecki Kazimierz ("Tadeusz Żmuda") 86, 201, 202, 241, 283, 290
Mirecki Leon 66, 86, 110, 155, 202, 253, 333, 334
[Mitkiewicz] Mieczysław Ostoja-Mitkiewicz 49
M.K. (Maciej Kledzik) 26, 28-31, 60, 180, 202, 237, 276, 278, 327, 329, 332
"Młodociana" (Alina Zakrzewska) 51
"Młot" (Władysław Łukasiuk) 13
"Młot" (Zbigniew Kulesza, Młot-Kulesza) 44, 86, 199, 243, 295, 296
Młot-Kulesza Zbigniew (Kulesza, "Młot") 44, 86, 199, 243, 295, 296
"Mnich" (Jan Mutza) 183
Moch Tadeusz ("Gryf") 85, 202, 239
Moczar Mieczysław (Nikołaj Tichonowicz Diomko, Mikołaj Demko) 87
Modrzejewski Józef 202, 246
"Modrzew" (Leszek Prorok) 52, 111, 249, 314-317
Modzelewski Karol 231
Modzelewski Sławomir 29, 294
Mohyła Piotr 235
(mok) 202
"Mora" [z Powstania Warszawskiego] 29
Morawiec Jan ("Remisz") 66, 252, 253
Morawski Henryk ("Brzoza") 50
Morawski Stanisław 51
Moro 202, 333
Morse Samuel 137
Mosdorf Jan 66, 196, 212, 241
Moskwiak Czesław ("Silny") 165
Mostowicz Arnold 203
"Mostowski Stanisław" (Stanisław Piasecki) 256, 330
"Motor" (Witold Grzebski) 17-19, 22, 47, 49-51, 73, 94, 155, 167, 168, 195, 211, 232, 235, 243, 262, 319, 323, 326, 327, 329-333, 336
Motowidło Gracjan 326, 328
Motyka Grzegorz 203
Mowczko Witold 326
MR 203
Mroczek Czesław 105
Mrożek Sławomir 222
Mróz Jan 192
Mróz Władysław 55, 203
MSZ 203
"Mściciel" (Józef Kozłowski) 184
"Mściciel" (Mieczysław Wądolny) 72
"Mścisław" (Józef Maria Cieśliński) 26, 27
Mucha Jerzy 110
Mujta Józef S. 204
"Mulat" (Jerzy Kleyny) 26, 27
Murawski Zygmunt 13, 14
Musiał Bogdan 204
Muszyński Wojciech Jerzy 11-14, 64-66, 87, 115, 130, 143, 148, 158, 186, 204, 205, 230, 247-249, 297-302, 333
Mutza Jan ("Mnich") 183
Mycielska Hanka 205
Mysłek Tomasz 205
(MZM) 205

Nachtman Jerzy ("Kazik Olecki", "Wołomiński") 26, 27, 42, 43, 88, 195, 205, 206, 221, 320, 323, 325, 328, 332
Nadworny Mieczysław 206
Nakoniecznikow [błędnie Nakoniecznikoff] Stanisław ("Gryf", "Kmicic") 19, 44, 47, 48, 172, 178, 255, 256, 333
Naleziński Ludwik 206
"Nałęcz" (Wiktor Gostomski, "Hubert", "Jerzy", "Witold") 263
Nałkowska Zofia 57, 342
Namysło Aleksandra 88, 214, 226
Nartowska Irena 323
Nasierowski Maciej 57
Natanson Wiktor ("Humięcki") 26, 27
Nazarewicz Ryszard 57, 103, 206, 220, 257
(net), (NET) 207
Neyman Lech Karol 66, 215, 222, 223, 284, 315, 333
(ni) 207
"Niebieski" (Józef Jagielski) 32, 33
"Niedźwiedź" (Komierowski Witold Adrian Roger, "Sulima") 65, 146, 252, 255
"Niemira" [z Brygady Świętokrzyskiej] 68
Niesiołowski Stefan 138, 207
[Niewęgłowski] Michał Gniot-Niewęgłowski 12
Nikisch Jacek 287
"Nil" (August Emil Fieldorf) 335
Nitschke Bernadetta 89, 207, 264
Niwiński Piotr 78
(nor) 207
Nowak Bernard 207
"Nowak Jan" (Zdzisław Jeziorański, Jan Nowak-Jeziorański) 311
Nowak Józef 303
Nowak-Jeziorański Jan (Zdzisław Jeziorański, "Jan Nowak") 311
Nowakowie 96
Nowakowski Leon ("Lig") 28, 55, 276
Nowek Jadwiga 220
Nowicki Alojzy 64, 150
Nowicki Franciszek 44
Nowicki Stefan 89, 138, 208, 236, 323, 334
Nowosad Ryszard 208
Nowosielski Janusz Wiktor 12, 55, 208
Nowotny Piotr 177
"Nr 1864" (Wieńczysław J. Wagner, "Dobrowolski") 82
"Nr 3097" (Tadeusz Maciński, Prus-Maciński, "Prus") 82, 259, 286
N.R.-D. (Nina Deryng, Reszke-Deryng) 208, 216
Nyszek Józef ("Szczęsny") 215

Obrembalska Jadwiga 211, 234, 329, 334
Obrębski Józef 50
Ochinowski Tomasz 54
Ochniewicz Piotr ("Zych") 163
Ochocki Tadeusz ("Ćwierćfebel") 26, 27
Odczyk Henryk 20, 21, 208, 209, 326, 328, 329, 335
Odyniec Maria 209
Ofierski Jerzy 89, 115, 131
"Ojciec Jan" (Franciszek Przysiężniak) 64, 67, 94, 95, 135, 141, 152, 160, 161, 176, 183, 184, 217, 238, 246, 272, 302-304
Ojciec Święty (Jan Paweł II) 40, 232, 324, 329, 336
"Ola" (Halina Anna Smolińska) 50
Olczyk Ryszard 21
(old) 209
"Olecki Kazik" (Jerzy Nachtman, "Wołomiński") 26, 27, 42, 43, 88, 195, 205, 206, 221, 320, 323, 325, 328, 332
Olejarczyk Zbigniew 209
Oleszkiewicz Janina 246
Olędzki Andrzej W. 334
Olszewski Dariusz 143, 209, 210
[Olszewski] Witold Józef Lis-Olszewski 80
"Onufry" (Jan Przybyłowski) 234
OPAT 210
Ordyński Jan 210
"Orlę" (Kazimierz Gajda) 183
"Orlik" (Adam J. K. Tutak, "Znicz") 13, 267, 323, 324, 326, 328
Orlikowski Wincenty ("Gorący") 50
Orlikowski Wojciech Jan 210
Orłowski [błędnie] (Zygmunt Sikorski) 304
Orłowski Mirosław 79, 249, 264, 287, 288
Orzechowska Janina Maria (z domu Słowińska, "Grażyna") 170
Orzeł Jan Piotr 192
Orzeł Stanisław 192
"Orzeł" (Zygmunt Jezierski) 181
"Orzeł" (Zygmunt Krasnowski) 188, 209
Orzeł-Wysocki Jan ("Kmicic", "Stalin") 303, 304
Ossendowski Antoni Ferdynand 66, 205, 222
Ossolińscy [wydawnictwo] 53, 111, 135, 179, 283
Ostasz Grzegorz 210
"Ostoja" (Edward Bryczek) 261
"Ostoja" (Jan Matłachowski) 66, 202, 204
"Ostoja" (Wacław Andrzej Rejmak) 165
Ostoja-Mitkiewicz Mieczysław 49
Ostromęcka Helena 34, 330
Ostromęcki Andrzej 211, 330
Ostromęcki Mirosław 41, 43, 211, 293, 294, 325, 326, 330, 332, 334, 335
Ostrowski Mieczysław ("Sęp") 152, 304
Ostrowski Mieczysław (Mieczysław Grygorcewicz) 83, 166, 167
Ośko Jan 197
(ota) 211
Otwinowska Barbara 89, 185, 248
Owoc Władysław 90, 140
Owsianko Sylwin [błędnie Sylwiusz] 195, 211
Oziewicz Ignacy ("Czesław") 34, 44, 80, 139, 158

Paczkowski Andrzej 58, 179, 212, 238, 257
Padziński Adam 192
Pająk Henryk 61, 71, 90, 91, 115, 132, 133, 174, 325
"Pająk" (Romuald Bardzyński) 211, 235
Pajdak Wiesława ("Krystyna") 137
Pajka Stanisław 212
Pakuła Henryk 211
Paluszkiewicz Felicjan 65, 212
Panecki Maciej 41, 322, 326
Pankau-Kobyliński Lech (Kobyliński, "Rewel") 26-28
Pankowicz Andrzej 264
Pankowski Adam 183, 212
Parada Stanisław ("Spec") 183
Pasierbski Zdzisław 324
[Parry] Feliks Pisarewski-Parry 93
Paśnik Jerzy 212
Pater Daniel 212
Patton George 311, 314
(paw) 213
Paweł 213
Pawełek Sławek 213
Pawlak Jerzy 213
Pawlak Nikodem 53
Pawłowicz Jacek 77, 78, 82, 91, 213
Pawłowiec Daniel 213
Pawłowski Albert 89, 264
Pawłowski Jan 213
Pawłowski Szymon (Sz.P.) 230
Pazderski Mieczysław ("Szary") 24, 34, 140, 174, 179, 243
P.E. 213
Pelc-Piastowski Jerzy (Pelc) 55, 213, 322
Pelczar Stanisław ("Majka") 304
Pelica Grzegorz Jacek 214
Pełczyński Tadeusz 277
(pen) 214
Perechodnik Calel 150
Perliński Marian 214, 330
Peterson Teresa 89
Piasecki Stanisław ("Stanisław Mostowski") 256, 330
Piaseczny Aleksander ("Makary") 48, 217
Piastowie [dynastia] 309, [312], 315
Piątek Przemysław 89, 214
Pidek Kazimierz 178
Piechowski Roman ("Robert Rogiński") 266
Pieracki Bronisław 307
Pieszczoch Szczepan 91
Pietraszkiewicz Helena 336
Pietrzak Zbigniew 211
Pietrzykowski Jan 91, 92
Pilaciński Jerzy ("Lech") 92, 93, 254, 278
Pilch Adolf ("Dolina", "Góra") 271
Pilch Andrzej 268
Pilecki Witold ("Witold") 26-28, 136, 180, 237
"Pilot" (Marian Andrzejewski) 160, 161
Piłsudski Józef 308
Pinochet Augusto 258
"Piorun" (Stanisław Świercz, "Grom") 11, 16, 43, 44, 46, 47, 104, 105, 189, 234, 254, 267, 324, 332
"Piotrek" (Bronisław Śliwiński) 144
Piotrowski Mirosław 54, 93, 214, 252, 262
Piotrowski Tytus (Stanisław Jaworski, Korwin, Korwin-Jaworski) 71, 162, 163, 174, 196, 201, 264, 331
Piotrowski Wacław ("Cichy") 24, 41, 89, 183, 188, 198, 326
Pisarewski-Parry Feliks 93
Piskunowicz Henryk 47
Piwiński Ryszard 232
Piwnik Jan ("Ponury") 74
Piwowar Elżbieta (z domu Flame) 178
Pizoń Bonifacy 214
Pleszczyński Jan 215, 264, 265
Pleszczyński Wacław 264, 265
[Płauszewska] Urszula Kownacka-Płauszewska 44
Płażyński Maciej 22
Pobocha Michał 295
"Pobóg" (Mieczysław Przedpelski) 217
Pochciał Jerzy ("Krzysztof") 265, 327, 329
Poczman Wiesław 215
Podhorski Jan 215, 246, 332, 336
"Podkowa" (Marian Szymański) 304
Podsiadły Jan 20, 21
"Pogoda" (Roman Dziemieszkiewicz) 61
Pogonowska Zofia 215, 323
Pokrzywnicka Marta 50
Polakowska Irena 16
Poleszak Sławomir 54, 63, 82, 93, 187, 203, 215, 216, 265
Polkowska Monika 42
"Pomorski" (Mieczysław Dukalski, "Zapora") 152, 293
"Ponury" (Jan Piwnik) 74
Popiełuszko Jerzy 35, 100
Poradowski Michał ("Benedykt") 25, 45, 157, 216, 253, 319, 334
"Poraj" (Potyrański) 303
Poray-Marcinkowski Stefan (Marcinkowski, Wronicz, "Karol Wronicz") 139, 197, 198, 216, 314, 324, 325
Poray-Wybranowski Józef 39, 41, 324
Poray-Wybranowski Kazimierz ("Kret") 147, 323, 330, 333
Potyrański ("Poraj") 303
"Poważny" (Adam Mączewski) 50
Półchłopek Wojciech 216
Praczyńska Janina (Żubryd) 194, 200
Prażmowski Stanisław 331
Prekerowa Teresa 217
"Proboszcz" (Jan Jaroszek) 30
Prorok Leszek ("Modrzew") 52, 111, 249, 314-317
Prorok Maria 17
Prószyński [wydawnictwo] 69, 199
"Prus" (Tadeusz Maciński, Prus-Maciński, "Nr 3097") 82, 259, 286
Prus-Maciński Tadeusz (Maciński, "Prus", "Nr 3097") 82, 259, 286
Pruszkowski Andrzej 217
Przeciszewski Tadeusz 217
Przedpelski Mieczysław ("Pobóg") 217
Przedpełska Leokadia ("Matka Podziemia") 51
Przemyk Grzegorz 316
"Przemysław" (Stanisław Łucjan Thiel) 24, 163
"Przepiórka" (Edward Gronczewski) 141
Przepiórkiewicz Jan 51
"Przepona" (Stanisław Józef Bronisław Kasznica, "Stanisław Brzoza", "Wąsal") 45, 65, 208, 215, 219, 223, 252, 286, 289, 293, 317, 323
Przewłocki Lucjan 16
Przybyłowscy 234
Przybyłowski Jan ("Onufry") 234
Przybysz Kazimierz 259, 268
Przysiężniak Franciszek ("Ojciec Jan") 64, 67, 94, 95, 135, 141, 152, 160, 161, 176, 183, 184, 217, 238, 246, 272, 302-304
(PS), Paweł Siergiejczyk 62, 72, 217, 223, 280, 281
Psyk Maciej 218
P.T. 218
Ptasiński Jan 51
Puchalska Bronisława 94
Puchalski Juliusz 94
Puchalski Stanisław ("Kozak") 94, 95, 161, 184, 302-304
Pułaski Michał 265
Puławski Adam 93, 336
Punkt Fryderyk 49
"Puszczyk" (Wacław Grabowski) 104, 203, 330
Pychyńska Danuta 220
Pylak Bolesław 247
Pyzińska Maria (z domu Koza, "Marta") 86, 201, 202

Quisling [forstmeister, błędnie Knüssling] 304

Rachocki [wydawnictwo] 87, 148, 158, 186, 194, 205, 230, 248, 249, 297
Raczkowski Marcin 218
"Radwan" (Bronisław Gliniak) 304
"Radwan" (Karol Trojanowski) 277
"Radwan" (Władysław Gędłek) 229
Radziwiłłowicz Dariusz 42, 47
raf 218
"Raf" (Henryk Jastalski) 244-246, 250
Rafalski Zygmunt ("Sulimczyk") 164, 171, 323
"Rafał" (Zbigniew Stawarski) 24
Rajs Romuald ("Bury") 68, 70, 137, 143, 147, 149, 150, 153, 158, 159, 168, 170, 187, 191, 201, 210, 220, 228, 230, 239
Rajski Karol (Karol Karolewicz) 196
Rak Albin Walenty 44, 80
Rapało Stefan 63
Rataj [prokurator] 46
Rataj Julian 294
Ratajczak Danuta (z domu Unold, "Danka") 218
Ratajczak Dariusz 95, 218, 336
Ratajczak P. 193
Rawicz Andrzej (Jan Lilpop) 52, 218, 219
"Rawicz" (Witold Teske) 156, 222, 334
Rawski Tadeusz 47
(RB) 219
Regulscy 294
Reinert Jan 51
Rejmak Wacław Andrzej ("Ostoja") 165
Reliszko Zygmunt ("Kołodziejski") 294
"Remisz" (Jan Morawiec) 66, 252, 253
"Renold" (Zdzisław Rychter) 172
Reńca Sebastian 219
Reszke-Deryng Nina (Deryng, N.R.-D.) 208, 216
Reszko Mirosław 334
"Rewel" (Lech Kobyliński, Pankau-Kobyliński) 26-28
Rewiński Stefan 184
Rezler-Wasielewska Violetta 219
"Rękawica" (Tadeusz Tomaszkiewicz) 11, 12, 105, 236, 333
R.G. 219
Rodziewicz Bohdan 144
Rogala Wincenty 175
Rogiński Hieronim ("Róg") 145
"Rogiński Robert" (Roman Piechowski) 266
Rogowski Tomasz 219
Rogowski Zbigniew Karol 155
Rokicki Józef Wacław 80, 153, 234, 328
"Rola" (Michał Kłosowski, "Jan", "Ziemowit") 46
Rola-Żymierski Michał (Żymierski) 110, 330
Rolski Henryk 333
Rolski Mieczysław 219
"Roman" (Roman Jaroszyński) 242
Romaniak Andrzej 73, 219, 334
Romaniak Ferdynand 304, 334
Romanowski Eugeniusz Wiesław (Wiesław, "Bończa") 95, 220, 265
Romanowski Gustaw 178, 219, 220
Romanowski Wiesław (Eugeniusz Wiesław, "Bończa") 95, 220, 265
Romańska Zdzisława 197
Ropelewski Andrzej 220
[Roper] Hugh Redwal Trevor-Roperd 99
"Rosa" (Kazimierz Tadeusz Łuszczyński) 24
Rosalak Maciej 220
Rosenkranz Shmuel 147, 151, 152, 164, 187, 194, 195, 197, 204, 206, 207, 212, 220, 224, 229, 231, 240, 241
Rosowska Ewa 58, 238
Rostworowski Tomasz 80
Rościszewska-Stoyanow Anna 49
Rościszewski Stanisław Józef 51
Rotulska Monika 220, 221, 251, 252, 328, 336
Rowecki Stefan (Grot-Rowecki, "Grot") 276, 285
Rowicki Adolf ("Lubicz") 49
Rowicki Andrzej 49
Rowiński Krzysztof 221
Rozłubirski Edwin 221, 233, 356, 322
Rożański Jan 221
Rożnowski Tadeusz 49
"Róg" (Hieronim Rogiński) 145
"Rój" (Mirosław Dziemieszkiewicz) 44, 47, 162
"Róża" (Janina Guzanowska) 50
Różańska-Kaczyńska Krystyna ("Kalina") 49, 50
Różański Józef 293, 330
Różewicz Tadeusz 231
Rucki Rajnold 211
Rudnicka Teresa 221
Rudnicki Szymon 58, 238
Rusin Antoni 95, 96, 221
Rusin Stefan 96, 305
Rusinek Bogdan 96
[Ruszkiewicz] Danuta Wraga-Ruszkiewicz 108
Rutkowska Małgorzata 221, 253, 333
Rutkowski Jerzy ("Sęk") 25-27, 29, 244, 319, 336
Rutkowski Mieczysław ("Mieczysław Bernatowicz", "Goszczyński") 277
Rutkowski Tadeusz Paweł 34, 42
Rutkowski Władysław 178
Rybicki Tadeusz 16
Rychter Zdzisław ("Renold") 172
Rydz-Śmigły Edward (Śmigły-Rydz) 308
Rylski Zbigniew (Czesław Czaplicki, Mirosław Chodkowski, "Ryś") 44, 45, 47, 48, 61, 62, 115, 121, 150-152, 157, 162, 177, 179, 188, 197, 210, 212, 217, 218, 220, 278, 279, 324, 329, 333, 335, 336
"Ryś" (Czesław Czaplicki, Mirosław Chodkowski, Zbigniew Rylski) 44, 45, 47, 48, 61, 62, 115, 121, 150-152, 157, 162, 177, 179, 188, 197, 210, 212, 217, 218, 220, 278, 279, 324, 329, 333, 335, 336
"Ryś" (Kazimierz Tudrej) 334
"Ryś" (Ryszard Łukaszewicz) 49
"Ryś" (Zdzisław Żabowski, "Żak") 49, 50
Ryziński Zdzisław ("Bogusław") 50
Rzepliński Andrzej 78, 154
Rzeszotarski Ryszard 50
Rzeszotarski Tadeusz 18

Sabbat Kazimierz 34
Sacha Stefan 80, 298, 299
Sadlik Władysław 221
Saganowski Jerzy 325
Salmonowicz Stanisław 60, 96, 221, 290
Salska Joanna [Joasia] 295
Salwowski Kazimierz 51
Samson Andrzej 221
Samul Henryk 192
"Sanowski" (Franciszek Bajcer) 41, 172, 326
Sapieha Adam 330
Sawicka Irena 29-31, 180, 196, 227, 237, 319
Sawicki Leszek 12, 222
Schickel Alfred 271
Schmeding Konrad ("Jacek") 69
Scriptor 91, 332
Sedlaczek Marian 96
Sedlaczek Stanisław 96
Sedlaczek Wanda 96
Sekundant 222, 333
Sędek Julian 293
"Sęk" (Jerzy Rutkowski) 25-27, 29, 244, 319, 336
Sęk Karol 168, 324
"Sęk" (Stefan Kosobudzki) 306, 326
Sękowski Ryszard ("Wiarus") 51
"Sęp" (Michał Bierzyński) 140
"Sęp" (Mieczysław Ostrowski) 152, 304
"Sęp Czarny" [z Brygady Świętokrzyskiej] 222
Siatecki Stanisław 220
Sibiga Jan ("Biały") 26, 27
Sicińska-Zbrońska Nina (Grażyna Dziedzińska) 155-157, 222, 331-333, 336
Siciński Mieczysław 222
[siedemset czterdzieści] "740" (Anna Barkenberg, "Anita") 138
Sielski Wawrzyniec 305
Siemaszko Zbigniew S. 97, 107, 142, 278, 284, 290, 307-313
Siemiątkowski Tadeusz ("Mazur") 26, 27, 43, 88, 202, 222, 283
Siemionow Aleksy 98
Sierakowski Józef 157, 336
Sierchuła Rafał 42, 66, 79, 113, 222, 223, 249, 265, 283, 287, 288, 325, 333
Siergiejczyk Paweł, (PS) 62, 72, 217, 223, 280, 281
Siewierski Krzysztof 219
Sikora Tadeusz 25, 41, 328
"Sikora Zbigniew" (Bogusław Józef Jędrzejec) 262, 325, 328
Sikorski Henryk 324, 326
Sikorski Władysław 29, 57, 92, 156, 285, 306
Sikorski Zygmunt [błędnie Orłowski] 304
"Silny" (Czesław Moskwiak) 165
Sitnik Konrad 223
Skaradziński Bohdan 223
Skarbek Antoni [Anthony] (Szacki, Dąbrowski, "Bohun", "Tusik") 20, 56, 115-117, 170-172, 179, 222, 223, 232, 235, 238, 244, 247, 261, 265, 269-271, 311, 312, 314, 321
Skawińska Maria 211, 234
Skerska Elżbieta 98
Skiba Sławomir 223
Skoczyńska Janina 223, 330
Skokowski Julian 171
Skorupiński Jerzy ("Bem") 44, 106, 221, 223, 224, 325
Skorupka Witalis 211, 235
Skórzyński Piotr 224
Skrobot Maciej Andrzej 266
Skrzydło Chaim 224
Skrzypek Stefan ("Słowik") 149, 153, 164, 181, 228, 257
Skulimowski Stanisław 214
Skup Tomasz 12
Skwara Janusz 224, 325
Skwara Jerzy 86
Skwarek Jan 262
Skwarek Stefan 57
Słobodzian Jarosław 224
Słomczyńska Leontyna 182
Słomczyński Józef 182
Słomiński Michał ("Tadeusz Czarny") 29, 315
Słomiński Zygmunt 315
"Słoń" (Józef Mazur) 223
Słoński Edward 41, 328
"Słowik" (Stefan Skrzypek) 149, 153, 164, 181, 228, 257
Słowińska Janina Maria (Orzechowska, "Grażyna") 170
Smith Arthur Lee 311
[Smith] Maria Gordon-Smith (z domu Broniewska) 215
Smolarz Stanisław ("Kiepura") 11, 25, 31-34, 98, 99, 266, 324, 327, 328, 332, 334-336
Smoleń Bronisław 169
Smoleński Paweł 224
Smolińska Halina Anna ("Ola") 50
Sobiepanek Tadeusz 105
Sobieraj Maciej 224
Sobocki Wojciech 224
Sobolewscy 264
Sobolewska Krystyna (Kwiecień) 263, 264
Socha Łukasz (Maria Turlejska) 99, 105, 106, 247
Socha Skarbimir ("Jaskółka") 99, 210, 225
Sojczyński Stanisław ("Warszyc") 107
"Sokół" (Stanisław Domiński) 51
Solak Andrzej 225, 330
Sołtysiak Marian ("Barabasz") 225, 326
Soska Zdzisław 325, 332
Sosnkowski Kazimierz 216, 285, 299, 309-312, 316, 317
Sowa Hanna [Haneczka] ("Czarna Hanka") 304
Sowa Wincenty ("Vis") 184, 324
Sowa Zygmunt 105
Sowiński Tomasz 25, 32
"Spec" (Stanisław Parada) 183
Spólnicki Józef 225, 230, 327-330, 335
[Sroczyńska] Kalina Mataszewska-Sroczyńska 43
Sroczyński Ewald ("Dąb") 304
Sroczyński Władysław 43
"Stach Zachodni" (Stanisław Leon Jeute, "Cezary", "Wilk") 80, 276
Stadnicki Walery 225
"Stalin" (Jan Orzeł-Wysocki, "Kmicic") 303, 304
Stalin Józef Wissarionowicz 58, 238, 272, 275, 286, 291, 303, 312, 332
Stanilewicz Władysław 46, 225, 341
Stanisław ze Skarbimierza 53, 54, 252
Stankiewicz Józef ("Kmicic") 225
Stańczyk Tomasz 225, 226
Starczewski Mieczysław 89, 99, 226
"Stary" (Jerzy Kierski) 51, 239, 250
"Stary" (Józef Wyrwa, "Furgalski") 109, 141, 189, 237
Staszewska Krystyna 328
Staszewski Henryk 328
Staszkowska Hanna 22, 211, 235
Stawarski Zbigniew ("Rafał") 24
Stawowczyk Jan 226
Stefanek Stefan 226
Stefanoff Władysław 41, 226, 326, 328
Steinlauf Michael C. 149
Steinsbergowa Aniela 294
Stelmachowicz [Rzeszowskie] 304
Stępień Jan 328, 336
Stobiecki Rafał 54
Stoboy Janusz ("Wir") 179
Stojanowski Karol 298, 299
[Stokalski] Radosław Dzierżykraj-Stokalski 210
Stolarski Rafał E. 30, 31, 80, 227, 332
Stolarz Tadeusz 227, 266
Stolcman Antoni ("Mewa") 12-14, 227, 266
[Stoyanow] Anna Rościszewska-Stoyanow 49
Strąkowski Henryk 39, 40
Strojecki [prokurator] 46
Strumiłło Władysław ("Krakowiak") 27
Stryjek Jarosław 88
Stryjewski Wiktor ("Cacko") 51
Strzaliński Marek 168
Strzałkowska-Wajnert Hanna ("Maria") 27
Strzałkowski Waldemar 22
Strzelecki [wydawnictwo] 354
Strzembosz Tomasz 54, 67, 68, 99, 112, 227, 232, 245, 265
Stumpf Władysław Tadeusz 250, 331
Styk Stanisław 228
Stypułkowski Zbigniew 99, 100, 228, 290, 333
Suchorowska Danuta (Suchorowska-Śliwińska) 34-36, 100, 138, 213, 228, 240, 243
Sudewicz Paweł 228
"Sulima" (Komierowski Witold Adrian Roger, "Niedźwiedź") 65, 146, 252, 255
"Sulimczyk" (Zygmunt Rafalski) 164, 171, 323
Supruniuk Stanisław 246
Surdy Szczepan 228
Swat Tadeusz 101
Sypek Stefan 151, 228, 229, 231
SZ 229
Szacki Antoni ([Anthony] Skarbek, Dąbrowski, "Bohun", "Tusik") 20, 56, 115-117, 170-172, 179, 222, 223, 232, 235, 238, 244, 247, 261, 265, 269-271, 311, 312, 314, 321
Szarek Jarosław 101, 140, 229, 327
Szarkowa Joanna 109
Szarota Tomasz 75, 229
"Szary" (Antoni Biegun, "Czarny Antek", "Sztubak") 34-37, 138, 140, 195, 196, 213, 229, 272, 325, 329
"Szary" (Antoni Heda) 229
"Szary" (Florian Kuskowski) 223
"Szary" (Jerzy Dymny) 155
"Szary" (Mieczysław Pazderski) 24, 34, 140, 174, 179, 243
"Szary" (Stanisław K. Biliński) 49, 50
Szczepański Jan 293
Szczepański Jan Józef 218, 242, 251, 315
Szczepański Józef 41, 325
Szczepuła Barbara 251
Szczerbic Tadeusz 101
Szcześniak Andrzej Leszek 14, 229
"Szczęsny" (Józef Nyszek) 215
"Szczęsny" (Stanisław Karolkiewicz) 22, 27, 187, 188
[Szczucka] Zofia Kossak-Szczucka 231, 355
Szczurek Zbigniew 96
Szendzielarz Zygmunt ("Łupaszka") 149
Szeremeta Bronisław 101
Szeremietiew Romuald 112
Szewczyk Henryk 229
Szewczyk Zygmunt ("Malaga") 50
Sziling Jan 60, 96, 102, 182
Szkuta Aleksander 55, 145
Szlek Kazimierz 293
Szmitówna Zofia ("Zosia") 334
Sznajder Andrzej 169
Szołoch Franciszek 32, 33, 192, 326, 329
Szołoch Józefa 192
Szopa Henryk 229
"Szot" (Jan Karpiński) 50
Szot Stanisław 261
Sz.P. (Szymon Pawłowski) 230
Szpakowski Zdzisław 18, 174, 230, 326
Szpatowicz Witold 230
Szpinda F. 230, 336
"Sztubak" (Antoni Biegun, "Czarny Antek", "Szary") 34-37, 138, 140, 195, 196, 213, 229, 272, 325, 329
Szubarczyk Piotr 143, 149, 150, 230
Szucka Anna [Ania] 134
Szucka Anna (z domu Czerny, "Łucja") 38, 118, 119, 128, 132, 133, 325
Szucki Bohdan ("Artur") 5, 8, 11, 12, 18, 22, 23, 31-24, 38-44, 47, 62, 87, 115, 116, 118-123, 125-129, 131-136, 151, 184, 189, 195, 201, 229-232, 246, 249, 266, 278, 279, 319, 321-336
Szucki Piotr 8, 38, 41, 42, 130, 159, 232, 319-326, 328, 330, 334
Szulczewski Zbigniew ("Bankier") 26, 27
Szulecka Maria 31
"Szumny" (Wacław Kuchnio) 165
"Szwagier" (Zbigniew Kuciewicz) 25, 26, 42, 43, 244, 320, 336
Szwagrzyk Krzysztof 62, 102, 155, 266
Szwed Paweł 232
Szwedo Bogusław 233
Szymanek Wit 102, 233
Szymankiewicz Zenon 63
Szymańska Anna 233
Szymański Aleksander ("Ali") 261
Szymański Franciszek 201
Szymański Kazimierz 260
Szymański Maciej [Matthew] (Ja-Jo, "Kruczkowski") 26, 28, 29, 42, 43, 102, 233, 267, 320, 324, 333
Szymański Marian ("Podkowa") 304
Szymański Stefan 245
Szymański Tadeusz 186, 261
Szymański Zdzisław 226
Szyszko-Bohusz Zygmunt (Bohusz-Szyszko) 85

Ślaski Jerzy 88, 103, 233, 302, 322
[Śliwińska] Danuta Suchorowska (Suchorowska-Śliwińska) 34-36, 100, 138, 213, 228, 240, 243
Śliwiński Bronisław ("Piotrek") 144
"Śmiały" (Emil Czerkawski) 26, 27
Śmiechowski Jerzy ("Tur") 137, 221
Śmiechowski Józef 137
Śmigły-Rydz Edward (Rydz-Śmigły) 308
(św.) 233
Świątecki Stefan 267
Świderski Jerzy 233, 234
Świeciński Wacław Jan ("Tuwar") 182
Świercz Stanisław ("Grom", "Piorun") 11, 16, 43, 44, 46, 47, 104, 105, 189, 234, 254, 267, 324, 332
Świerczyński Stanisław 327
Świetlik Wiktor 234
Świrgoń Waldemar 347
Świrski Wacław 283

Tabortowski Jan ("Bruzda") 93
"Tadek Biały" (Tadeusz Grochal) 257
"Tadeusz Czarny" (Michał Słomiński) 29, 315
(tal) 234
Talarek Roman 346
Talik Alojzy 185
Tański Kazimierz 44
Tański Paweł 47
Taraszkiewicz Edward ("Żelazny") 91
Taraszkiewicz Leon ("Jastrząb") 90, 174
Tarchalski Mieczysław ("Marcin") 209, 214, 226, 255, 257
Tarczyński Marek 105, 173
Tarkowski Krzysztof A. 234, 328
"Tarnawa" (Tadeusz Kaliszewski) 50
Tarnawska Busza, Celina 70, 71, 234
"Tarzan" (Tadeusz Gajda) 138, 160, 161, 173, 187, 210, 211, 214, 233
"Teodor" (Stefan Grządziela) 306
Terej Jerzy Janusz 69, 234, 284
Teske Witold ("Rawicz") 156, 222, 334
Tetelowska Zofia ("Zulat") 200
Then Wanda 234
Thiel Stanisław Łucjan ("Przemysław") 24, 163
Tochman Krzysztof A. 105, 235
Toczyska Rozalia [Róża] ("Alicja") 218
Todt Fritz 310
Toeplitz Krzysztof Teodor (KTT) 189, 220
"Tom" ("Herbert Jung", "Hubert Jura") 283, 311
(tom), Tomasz Walaszczyk 235, 240
Tomajer Tadeusz 294
Tomasiewicz Jarosław 235
Tomaszewski Jerzy 198, 235, 236, 251
Tomaszkiewicz Tadeusz ("Rękawica") 11, 12, 105, 236, 333
Tomiczek Henryk 216
Tomkowicz Stanisław ("Lechita") 334
Tomziński Jerzy 236, 239
Trajdos Mieczysław 298
Traugutt Romuald 71
Trela Tadeusz 12
Treliński Jerzy A. 38, 138, 150, 221, 236-238, 248, 325-327, 330, 332, 336
Trevor-Roper, Hugh Redwald 99
Trojanowski Karol ("Radwan") 277
Trybus Antoni 294
Trzaska Bogumiła 238
Trześniowska Alicja 238
Trznadel Jacek 257, 315
Tudrej Kazimierz ("Ryś") 334
Tulik Jan 238
Tumialis Andrzej 238
TUR 211
"Tur" (Jerzy Śmiechowski) 137, 221
Turek Wojciech (W.T.) 39, 246
Turlejska Maria (Łukasz Socha) 99, 105, 106, 247
Turski Jan 336
"Tusik" (Antoni [Anthony] Skarbek, Szacki, Dąbrowski, "Bohun") 20, 56, 115-117, 170-172, 179, 222, 223, 232, 235, 238, 244, 247, 261, 265, 269-271, 311, 312, 314, 321
Tutak Adam J. K. ("Orlik", "Znicz") 13, 267, 323, 324, 326, 328
Tutak Zbigniew 267
"Tuwar" (Wacław Jan Świeciński) 182
Tuwim Julian 34, 174, 244, 294, 330
Tuźnik Eugeniusz 45, 106, 152
Twardowski Mieczysław 21
Twaróg Maciej 204
"Tygrys" (Wiesław Czyżyński) 26, 27
[Tylingo] Stanisław Bóbr-Tylingo 55, 85, 145, 333
Tyszka Krzysztof Adam 212
Tyszkiewicz Leszek ("Woda") 49

Uciński Stanisław 239
U.K. 239
Unold Danuta (Ratajczak, "Danka") 218
Urbankowski Bohdan 64, 239
Urbanowska-Ladomirska Danuta (Ladomirska) 330, 333, 334
Usow Bolesław ("Konar") 303
Utracki Rafał 106, 267
(UU) 239

(v) 65, 239, 240, 323
Vaulin Jerzy ("Mar") 162, 194, 200
"Vis" (Wincenty Sowa) 184, 324

"Wacek" (Bohdan Walasek) 26, 27
Wachol Anna 51
Wachol Henryk 51
Wachowska Urszula 332
WAD 240
Wagner Wieńczysław J. ("Dobrowolski", "Nr 1864") 82
[Wajnert] Hanna Strzałkowska-Wajnert ("Maria") 27
Walas Bogdan 240, 267
Walasek Bohdan ("Wacek") 26, 27
Walaszczyk Maciej 240
Walaszczyk Tomasz, (tom) 235, 240
Wäldchet [forstschutzmann] 304
Waldorff Jerzy 144, 155, 157, 333
Walichnowski Tadeusz 106
Wałęcki Paweł 240
Wałęsa Lech 37, 147, 151, 152, 164, 187, 194, 195, 197, 204, 206, 207, 212, 220, 224, 229, 231, 241
(wan) 240
Wancerz-Gluza Alicja 36, 240
Wapiński Roman 75, 284
"Wara" (Stanisław Borodzicz) 44, 46, 48, 61, 144, 145, 156, 195, 323, 326, 328, 333
"Warmiak" (Kazimierz Lenkiewicz) 145
Warszawski Dawid (Konstanty Gebert) 164, 186, 187, 240, 241, 251
"Warszyc" (Stanisław Sojczyński) 107
Warta Ryszard 241
[Wasielewska] Violetta Rezler-Wasielewska 219
Wawrzyniak Henryk ("Kajtek") 27
Wądolny Mieczysław ("Mściciel") 72
"Wąsal" (Stanisław Józef Bronisław Kasznica, "Stanisław Brzoza", "Przepona") 45, 65, 208, 215, 219, 223, 252, 286, 289, 293, 317, 323
[Wąsowicz] Krzysztof Dunin-Wąsowicz 64, 147, 148, 154, 254-256
Wąsowski Grzegorz 41, 78, 106, 107, 152, 169, 185, 223, 226, 241, 257, 258
Weker Ludwik 43
Weker Władysław 43
Wendrowski Henryk ("Lawina") 219
Werno Hieronim ("Wróbel") 190, 241, 334
Węgierski Jerzy 78, 86, 107, 159, 241
"Wiarus" (Eugeniusz Żabowski, "Kruk") 49
"Wiarus" (Ryszard Sękowski) 51
"Wiarus" (Stanisław Grabowski) 192
"Wicher" (Tadeusz Wichrowski) 201
Wichrowski Tadeusz ("Wicher") 201
Widaj Mieczysław 51, 294
Widerszal Ludwik 161
Widloch Wiesław ("Kropka") 107, 108, 229, 244, 313, 314
Wiechecki Rafał 241
Wieczorek Henryk 241
Wiek Zdzisław 267, 268
Wieleba Dariusz 334
Wieleba Jan 334
Wielogórski Zygmunt 12
Wielowieyski Andrzej ("Wir") 242
Wierzbiańska Barbara 349
Wierzbiański Bolesław 349
Wierzbicka Danuta 322
Wierzbicki Kazimierz 321
Wiesenthal Szymon 204
[Wieteska] Zbigniew Gnat-Wieteska 17, 42, 43, 109, 163, 195, 320, 323, 324, 328, 340
Więcek Henryk ("Jur") 29
(wig) 136, 143, 174, 193, 242, 245
Wilamowski Jacek 220
Wilanowski Cyprian 242
Wilczyński Wojciech 201, 250
"Wilk" (Stanisław Leon Jeute, "Cezary", "Stach Zachodni") 80, 276
Winkler Wilibald 234
"Wir" (Andrzej Wielowieyski) 242
"Wir" (Janusz Stoboy) 179
Wira Paweł 242
Wira Zenon 242, 243
Wiszowaty Wenanty 141, 144, 195
Wiśniewska Maria 18, 20, 28, 29, 36, 37, 86, 108, 243, 237, 244, 295, 296, 313, 314
Wiśniewski Kazimierz 244
"Wiśniewski" (Ludwik Miazga, "Kurczapała") 303
Wiśniewski Piotr 95
Wiśniewski Stanisław 51
Witek Przemysław J. 244
Witkowski Leszek 333
"Witold" (Wiktor Gostomski, "Hubert", "Jerzy", "Nałęcz") 263
"Witold" (Witold Pilecki) 26-28, 136, 180, 237
Wituch Tomasz 88, 106, 267, 297, 298, 301
"Władek" (Władysław Kamiński) 144
Władyka Wiesław 261
"Włodek" (Zbigniew Ficner) 27
Wnuk Rafał 244
"Woda" (Leszek Tyszkiewicz) 49
Woj Wojciech 244, 332
Wojciech [św.] 176, 315
Wojciechowski Bogusław Świętopełk 241
Wojciechowski Jerzy S. 244
Wojciechowski Lech Maria 244, 246
Wojcieszkiewicz Aneta 12
Wojdak Józef 108
Wojdyło Krystyna (z domu Kijowska) 165
Wojewódzki Czesław 50
Wojtkowski Jerzy ("Drzazga") 99, 213, 245, 266
Wolanin Piotr Jerzy 245
Wolanin Zygmunt 245
"Wolbromski Jerzy" (Stefan Kośmider) 263
"Wolf" (Roman Corvin-Chmurowicz) 150
Wolfram Tomasz ("Dominik Grabowski") 245, 330
"Woliniak" (Walenty Koza) 86, 201, 202
Wolińska-Brus Helena 294
"Wołomiński" (Jerzy Nachtman, "Kazik Olecki") 26, 27, 42, 43, 88, 195, 205, 206, 221, 320, 323, 325, 328, 332
"Wołyniak" (Józef Zadzierski) 63, 160, 161, 165, 304
Worotyński Wojciech 149
Woźniak Hieronim 334
Woźniak Jerzy 12, 332
Woźniak Marian 108, 245
Woźniak Piotr 108, 322
Wójcik Lidia 245
Wraga-Ruszkiewicz Danuta 108
"Wronicz Karol" (Stefan Marcinkowski, Poray-Marcinkowski, Wronicz) 139, 197, 198, 216, 314, 324, 325
Wronicz Stefan (Marcinkowski, Poray-Marcinkowski, "Karol Wronicz") 139, 197, 198, 216, 314, 324, 325
Wroński Marek 109, 163
"Wróbel" (Hieronim Werno) 190, 241, 334
Wróblewska Wioletta 268
Wróblewski Adam (Mierzwa) 264, 333
"Wrzos" (Edward Wszeborowski) 70
(ws) 245
Wszeborowski Edward ("Wrzos") 70
Wszędybył Czesław 333
W.T. (Wojciech Turek) 39, 263, 246
"Wujek" (Tadeusz Wolfgang Zieliński) 45, 255, 321
[Wybranowski Józef] Józef Poray-Wybranowski 39, 41, 324
[Wybranowski Kazimierz] Kazimierz Poray-Wybranowski ("Kret") 147, 323, 330, 333
Wybranowski Wojciech 246
Wyderkowski Jan 261
Wygocki Zygmunt 56, 181, 246, 269, 271
Wyrwa Józef ("Furgalski", "Stary") 109, 141, 189, 237
Wyrwa Tadeusz 109
Wyrwicz Zbigniew G. 256
[Wysocki] Jan Orzeł-Wysocki ("Kmicic", "Stalin") 303, 304
Wyspiański Stanisław 22, 32
Wyszyński Stefan 177, 315

(x) 247

Zaborski Marcin J. 13, 14, 38, 42, 46, 54, 114, 247, 268, 321
Zacharewicz Piotr Mieczysław ("Zawadzki") 28
Zadzierska Alina 304
Zadzierski Józef ("Wołyniak") 63, 160, 161, 165, 304
Zagaja Władysław 109
"Zagłoba" (Feliks Kowalik) 250
Zagórny Tadeusz 88, 300, 301, 247
Zagórski Andrzej 67, 83, 84, 109, 142, 186, 203, 248
Zagórski Wacław ("Lech Grzybowski") 28
Zając Edward 248
Zakrzewska Alina ("Młodociana") 51
Zakrzewska Anna 98
Zakrzewski Rafał 248
Zakrzewski Zdzisław ("Dąb") 50
[Zaleski] Jerzy Dobrzański-Zaleski ("Jerzy Zaremba") 170, 198
Zalewski Jan 105, 268, 330, 332, 336
Załęcki Jan 21, 110
Zamęcki Stanisław 110, 153
Zamojski Jan 44
"Zan" (Lucjan Kocięcki) 50
Zaorski Andrzej ("Andrzej") 26, 28, 294
"Zapora" (Mieczysław Dukalski, "Pomorski") 152, 293
Zarebska Hanna 44
"Zaremba Jerzy" (Jerzy Dobrzański-Zaleski) 170, 198
Zaremba Piotr 232
Zaremba Szymon 248
Zarychta Ludger ("Żar") 70
Zarychtowa Irena 323
Zawacka Elżbieta 98, 111
Zawadziński Kazimierz ("Zawisza") 27
"Zawadzki" (Piotr Mieczysław Zacharewicz) 28
Zawisza Artur 248
"Zawisza" (Janusz Jerzy Miklewski) 201
"Zawisza" (Józef Gajda) 138, 173, 210, 214
"Zawisza" (Kazimierz Zawadziński) 27
"Zawisza" (Stanisław Kordas) 215
"Zawisza" (Stefan Kapelusz) 20, 21, 209, 328
"Zawisza" (Włodzimierz Kołaczkiewicz, "Karol") 83, 172, 181
Zawitkowski Jan ("Jonas") 238
Zawodny Mirosław 219
"Ząb" (Leonard Szczęsny Zub-Zdanowicz) 24, 42, 47, 48, 59, 105, 148, 149, 153, 164, 170, 181, 183, 184, 205, 226, 228, 235, 257, 272-276, 303, 314, 323, 333
Ząbek Wiesław Leszek 46-48
Z.B. (Zenon Baranowski) 137, 248
Zblewski Zdzisław 268
"Zbroja" (Stanisław Zdunowski) 50
[Zbrońska] Nina Sicińska-Zbrońska (Grażyna Dziedzińska) 155-157, 222, 331-333, 336
Z.D. 112, 248
Zdanowicz zob. Zub-Zdanowicz
Zdort Marcin Dominik 248
Zdunowski Stanisław ("Zbroja") 50
(ZED) 248
"Zemsta" (Stanisław Kopik) 172
Z.G. (Zbigniew Gluza) 249
Zgorzelski Rafał 39, 40, 88, 111, 249, 298, 300, 315, 317, 334
Zieleniewski Jerzy 250
Zieliński A. 250
Zieliński Jerzy ("Bliźniak") 50
Zieliński Józef 283, 287
Zieliński Stanisław 178
Zieliński Tadeusz Wolfgang ("Wujek") 45, 255, 321
Zieliński Zbigniew 25, 171, 250
Ziembiński Wojciech 112
"Ziemowit" (Michał Kłosowski, "Jan", "Rola") 46
Ziółek Ewa M. 54, 214
Ziółek Jan 54, 214
(Z.N.) 250
"Znicz" (Adam J. K. Tutak, "Orlik") 13, 267, 323, 324, 326, 328
Znowski Bogdan 250
Zokowski Jan 326
"Zosia" (Zofia Szmitówna) 334
"Zośka" (Jan Artur Kochański) 55, 181
Zub-Zdanowicz Leonard Szczęsny ("Ząb") 24, 42, 47, 48, 59, 105, 148, 149, 153, 164, 170, 181, 183, 184, 205, 226, 228, 235, 257, 272-276, 303, 314, 323, 333
Zub-Zdanowicz Maria ("Fala") 158, 184, 264, 324, 325, 328
Zub-Zdanowiczowie 275
"Zuch" (Antoni Żubryd) 68, 73, 162, 164, 194, 200, 203, 224, 228, 238, 248
"Zulat" (Zofia Tetelowska) 200
Zwoliński Andrzej 334
Zwoliński Stefan 111, 182, 250
Zybertowicz Andrzej 54
"Zych" (Piotr Ochniewicz) 163
Zych Tadeusz 58, 250
Zygier Tadeusz 206

(Ż) 250
Żabowski Bonifacy ("Kolejarz") 50
Żabowski Eugeniusz ("Kruk", "Wiarus") 49
Żabowski Janusz Leszek 48, 250, 320
Żabowski Klemens ("Karaś", "Łoś") 50
Żabowski Zdzisław ("Ryś", "Żak") 49, 50
"Żak" (Zdzisław Żabowski, "Ryś") 49, 50
"Żar" (Ludger Zarychta) 70
Żaryn Jan 54, 82, 111, 166, 181, 197, 218, 221, 242, 249, 251, 314-317
"Żbik" (Andrzej Makarski) 25, 41, 328
"Żbik" (Tadeusz Krupka) 189
"Żbik" (Władysław Kołaciński, "Kaniewski") 20, 21, 73, 74, 115, 124, 162, 171, 193, 209, 214, 226, 255-257, 326, 327, 331
Żbikowski Andrzej 253
Żbikowski Józef Dominik ("Grzymała") 47, 48
Żebrowski Leszek (L.Ż) 5, 11, 13, 18, 22, 23, 34, 38, 41-44, 46-48, 52, 54, 55, 64-66, 74, 75, 77, 78, 93, 96, 104, 106, 107, 111-113, 138, 140, 146, 152-154, 160, 169, 173, 175, 179, 181, 185, 188, 194, 196, 198, 200, 203, 208, 212, 213, 220, 221, 223, 226, 235, 236, 240, 248, 249, 251-258, 268, 281-284, 286, 305, 306, 317, 318, 322, 323, 325, 326, 332, 334, 336
"Żegota" (Tadeusz Kurcyusz) 34, 44, 66, 80, 221, 252, 277
"Żelazny" (Edward Taraszkiewicz) 91
Żelazny Marek 258
Żeromski Stefan 296
"Żmuda Tadeusz" (Kazimierz Mirecki) 86, 201, 202, 241, 283, 290
Żmudzin Krzysztof 162, 258
Żochowska Maria 113, 216
Żochowski Mirosław Szczepan 258, 259, 268
Żochowski Stanisław ("Bohdan") 24, 88, 113, 114, 132, 171, 181, 216, 243, 245, 247, 259, 284, 326
Żubryd Antoni ("Zuch") 68, 71, 162, 164, 194, 200, 203, 224, 228, 238, 248
Żubryd Janina (z domu Praczyńska) 194, 200
Żukowski Bolesław 259, 330
"Żuliński" (Andrzej Janicki) 26, 28, 70, 234, 244
Żur Henryka 210
Żurek Bogdan 259
Żurek Jacek 82, 166, 181, 197
Życzyńska Aniela ("Ania") 141, 333
Życzyńska-Bałoniak Irena 141, 329, 333
Życzyński Antoni 141, 335
Żygadło Jacek 62, 155
Żymierski Michał (Rola-Żymierski) 110, 330
Żyrek Jacek 169, 259