Młodzi Polacy z Kresów (Wilniucy) rzucają wyzwanie swoim rówieśnikom z Macierzy (Koroniarze) i mówią: „zagrajmy razem w mecz koszykówki”.

Inicjatywie patronuje Związek Żołnierzy NSZ. Dumni Kresowiacy wierzą w swoje zwycięstwo, ale przede wszystkim chodzi im o poznanie młodych patriotów z Macierzy i integrację obu środowisk. Każda drużyna zagra w 5-osobowym składzie. Wciąż trwa rekrutacja do drużyny Koroniarzy.

 

Zwycięska drużyna otrzyma nagrody rzeczowe, a po meczu wszyscy razem idziemy na wspólną, wileńsko-warszawską imprezę. Szczegóły tej części spotkania dostępne będą tylko dla gości i uczestników meczu.

Profil meczu na facebooku

 

Przyjdź i kibicuj Wilniukom, Koroniarzom i zjednoczonym siłom polskim z Kresów i Korony! Ale pamiętaj, że to tylko zabawa i wszyscy jesteśmy przede wszystkim Polakami. Wkrótce pełna informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcia meczu. Na pewno będzie to Warszawa, 10 listopada 2012 r.

 

Kontakt do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.marszwidowdanski.blogspot.com