W dniach 27-28 czerwca 2015 roku obędzie się XXI pielgrzymka NSZ do Kałkowa.

Organizatorem pielgrzymki jest Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycję corocznych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej zapoczątkowali kombatanci NSZ i ich rodziny. Co roku w pielgrzymkach uczestniczy coraz liczniejsze grono ludzi odwołujących się do ideałów i tradycji Narodowych Sił Zbrojnych - Wojska Polskiego w kraju, z którego każdy Polak ma prawo być dumny.

 

Program pielgrzymki do Kałkowa-Godowa 27-28 czerwca 2015 r.

Sobota 27.06.2015

- 8:00 - śniadanie
- 9:00 - wycieczka samochodowa: Ćmielów (cmentarz parafialny - mogiły 32 żołnierzy NSZ, NOW i AK poległych w bitwie w Woli Grójeckiej oraz kamień w miejscu gdzie "Tarzan" z NSZ zlikwidował gen. K.Rennera), Opatów (kolegiata i trasa podziemna) i Janowice (dom rodzinny "Ponurego").
- 14:00 – obiad
- 15:00 – spotkanie wewnętrzne dla członków ZŻNSZ, omówienie spraw organizacyjnych
- 19:00 – kolacja
- 19:30 – ognisko partyzanckie/grill lub pokaz filmów o NSZ (w zależności od pogody).

Niedziela 28.06.2015

- 8:00 – śniadanie
- 9:00-11:30 – spotkanie z kombatantami NSZ w sali teatralnej
- 11:30 - zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem, odprawa
- 12:00 - Msza święta
- przejście do kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych
- pokaz Grup Rekonstrukcji Historycznych NSZ
- obiad
- czas wolny: indywidualne zwiedzanie Sanktuarium i Golgoty – Martyrologium Narodu Polskiego, spotkania z kombatantami NSZ.

 

Sprawy organizacyjne: organizator zabrania używania w trakcie pielgrzymki symboliki partyjnej, symboli internacjonalistycznych i wznoszenia okrzyków. Ubiór i zachowanie uczestników pielgrzymki musi być dostosowany do uroczystości religijno-patriotycznej na terenie Sanktuarium. Osoby niestosujące się do zaleceń Związku Żołnierzy NSZ będą wypraszane z naszego zgromadzenia.

 

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz ponad 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej, Kałków-Godów 84a, 27-225 Pawłów k. Starachowic, woj. świętokrzyskie.